طرز تهیه حلوا رولی با نان میکادو خوشمزه و مجلسی برای مراسمات مذهبی

دستور پخت حلوا رولی

طرز تهیه حلوا رولی

 

حلوا رولی با نان میکادو یکی از روش های تهیه حلوا می باشد که بسیار مجلسی و شیک است و می توانید برای مناسبت های مذهبی و نذری ها خود تهیه و سرو کنید. برای تهیه حلوا رولی شما به نان میکادو نیاز دارید تا حلوا را بعد از پخت روی آن بریزید و رول کنید و بعد برش بزنید. این سبک از حلوا برای پذیرایی در مراسمات ختم و نذری ها بسیار شیک و راحت می باشد و همچنین سرو آن به صورت تک نفره است و بسیار بهداشتی تر می باشد. حلوا ها یکی از شیرینی ها سنتی ما ایرانی ها می باشد که از گذشته تا به امروز در مزه ها و طعم های مختلف تهیه شده می شود و می تواند یک میان وعده خوشمزه به همراه یک لیوان چایی باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه طرز تهیه حلوا رولی با نان میکادو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا رولی با نان میکادو

  • آرد نانوانی ۲ پیمانه
  • شکر ۲ پیمانه
  • آب ۱.۵ پیمانه
  • گلاب ۱/۲ پیمانه
  • زعفران به مقدار لازم
  • روغن جامد و مایع در کل ۱ پیمانه ( ۱/۳ جامد و ۲/۳ مایع)
  • نان میکادو ۲ عدد

طرز تهیه حلوا رولی با نان میکادو مجلسی و خوشمزه برای مراسمات مذهبی

مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا باید شربت را تهیه کنید. برای این کار شکر و آب را روی حرارت قرار دهید و بعد از ذوب شدن شکر گلاب و زعفران را اضافه کنید و روی حرارت ملایم برای چند دقیقه قرار دهید تا مواد یکدست شود. حرارت باید کم باشد و مواد نجوشد و در حدی باشد که شکر حل شود و محض اینکه شربت از گوشه های قابلمه شروع به جوشیدن کردن حرارت را خاموش کنید.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

در ادامه آرد را داخل تابه الک کنید و مخلوط روغن ها را اضافه کنید و حالا باید برای ۴۵ دقیقه آرد را داخل روغن سرخ کنید تا رنگ آرد کم کم تیره شود. هرچقدر بیشتر آرد تفت دهید حلوا تیره تری خواهید داشت و هرچقدر کمتر تفت دهید رنگ حلوا روشن شود. وقتی بوی خوش حلوا به مشام رسید.

مرحله سوم: تهیه حلوا رولی با نان میکادو

شربت را تست کنید اگر سرد شده بود کمی روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد زیر آرد را کم کنید و شربت را کم کم اضافه کنید و تا حلوا جمع شود. حلوا را سریع هم بزنید تا جمع شود. بهتر است آن را گهواره کنید، برای این کار دو دسته تابه را بگیرید و حلوا را به سمت چپ و راست ببرید تا حلوا شکل بگیرد. برای ۵ الی ۶ دقیقه صبر کنید تا حلوا از داغی بیفتد.

مرحله چهارم: تهیه حلوا رولی مجلسی با نان میکادو

روی سطح نان میکادو کمی آب اسپری کنید ( مخصوصا گوشه های نان را) حلوا که از داغی افتاد روی نان پهن کنید و به کمک یک پالت یا چاقو خوب صاف کنید، دقت کنید نیم سانت آخر نان میکادو را حلوا نریزید تا جا برای رول کردن داشته باشید. حالا نان را از یک طرف رول کنید و داخل سلفون بپچید و ۲ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از یخچال خارج کنید و با چاقو اره ی برش بزنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه حلوا رولی با نان میکادو خوشمزه و مجلسی

  1. اگر حلوا سرد شود به نان میکادو نمی چسبد.
  2. هر رول نان ۱۵ عدد رول تک نفره می دهد.
  3. اگر موقع رول کردن احساس کردید نان شکننده است کمی آب زیر نان اسپری کنید.

همچنین ببینید

از
10
دیدگاه