طرز تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک و شکر خوشرنگ و مجلسی در 1 روز

دستور پخت ترشی کلم بنفش با آب نمک

طرز تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک

 

ترشی کلم بنفش با آب نمک یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید برای مهمانی های فوری از شب قبل تهیه کنید و برای فردا سرو کنید. با این روش اصلا ترشی شما تغییر رنگ یا کپک نمی زند. این ترشی از یک ماده اصلی یعنی کلم بنفش تهیه شده است که به راحتی در همه فصل ها یافت می شود و شما می توانید یک ترشی رستورانی و خوشمزه در خانه تهیه کنید. حتی می توانید ترشی کلم بنفش با آب نمک را برای دورچین غذا های خود استفاده کنید. مقدار افزودن فلفل سیر در این رسپی دلخواه است. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک

  • کلم بنفش ۱ عدد متوسط
  • نمک ۲ ق غذا خوری
  • شکر ۱ ق غذا خوری
  • سرکه ۱ پیمانه
  • آب جوشیده سرد ۱ پیمانه
  • فلفل و سیر به دلخواه

طرز تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک و شکر خوشمزه و رستورانی

مرحله اول: آماده سازی کلم بنفش

ابتدا باید کلم بنفش را بشورید خرد کنید و روی یک دستما قرار دهید تا خشک شود. سپس باید کلم را خرد کنید، می توانید از رنده ها و اسلایسر های مخلتف برای رنده کردن کلم استفاده کنید و یا می توانید با کمک چاقو به صورت یکدست برش بزنید.

مرحله دوم: افزودن نمک

حالا باید کلم بنفش های خرد شده را داخل کاسه ریخته و نمک را روی آن بریزید و به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید تا نمک به خورد کلم برود. سپس یک درب قابلمه یا سینی روی کاسه قرار دهید و برای ۱ ساعت بگذارید در دمای آشپزخانه بماند.

مرحله سوم: صاف کردن

بعد از ۱ ساعت مشاهده می کنید که کلم بنفش آب پس داده است و اصلا نباید این آب را داخل ترشی بریزید پس یک صافی را روی لگن قرار دهید و کلم بنفش را داخل صافی ریخته و خیلی کم فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس کلم بنفش را داخل کاسه بریزید و به آن سرکه اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک

در ادامه آب جوشیده شده که از قبل جوشانده و سرد شده اضافه کنید و بعد شکر را اضافه کنید و هم بزنید. حالا باید ظرف تمیز و استریل شده را بردارید و از مواد ترشی داخل آن بریزید و به دلخواه می توانید چند حبه سیر و فلفل تند به صورت لایه ای داخل ترشی قرار دهید و درب ترشی را بسته و برای ۱ روز در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی کلم بنفش با آب نمک سریع و خوشمزه در یک روز

  1. شکر باعث می شود تند و تیزی ترشی گرفته شود.
  2. افزودن سیر یا فلفل تند دلخواه است ولی باعث عطر و طعم فوق العاده ی می شود.
  3. اگر آب کلم را نگیرید باعث کدر شدن رنگ ترشی می شود و اصلا نباید به کلم ها فشار زیادی بیاورید که آن خارج شود.

همچنین ببینید 

از
11
دیدگاه