طرز تهیه مافین استارباکس شکلاتی بدون همزن و فر به روش قنادی

طرز تهیه مافین استارباکس

 

مافین ها از جمله خانواده کاپ کیک ها می باشد که رویه تردی دارند ولی بافت داخل آن بشدت نرم و پنبه ای می باشد. مافین استارباکس یکی از معروف ترین مافین ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و برای طرفدارن طعم شکلاتی بی نظیر می باشد. شما می توانید این مافین را بدون نیاز به همزن برقی یا حتی فر تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مافین استارباکس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک مافین

 

مواد لازم

آرد۱ پیمانه معادل ۱۲۰ گرم
پودر کاکائو۲ ق سوپ خوری معادل ۱۵ گرم
شکر۱/۳ پیمانه معادل ۶۰ گرم
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
نمک۱ پنس
تخم مرغ۱ عدد
شیر۱/۳ پیمانه معادل ۸۰ گرم
روغن۱/۴ پیمانه معادل ۶۰ گرم
شکلات نسوزبه مقدار الزم
وانیل۱/۴ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مافین به روش قنادی

 

طرز تهیه مافین استارباکس

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود، سپس مواد را به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی یا ترازو مواد را اندازه گیری کنید. اگر می خواهید از فر دست ساز استفاده کنید باید یک قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

داخل یک کاسه تخم مرغ، شکر، وانیل، شیر و روغن را بریزید و با همزن دستی یا برقی بزنید تا مواد کرمی رنگ و یکدست شود و تخم مرغ از لختگی خارج شود، حتما بین کار دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود و موا به صورت یکنواخت هم بخورد.

مرحله سوم: تهیه مایه

در ادامه باید آرد و نمک و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد روی مواد تخم مرغی الک کنید و با همان همزن دستی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

مرحله چهارم: پخت مافین استارباکس

در ادامه باید قالب های مافین را که می توانید از کپسول مقوایی یا کاغذی استفاده کنید را با مواد مافین پر کنید به طوری که ۲/۳ قالب پر شود اگر زیاد بریزید از قالب بیرون می ریزد سپس شکلات چیبپسی روی مافین ها بریزید و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با دمای ۲۰۰ درجه فر گازی بگذارید تا پخته شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی

 

فوت و فن های دستور پخت مافین استارباکس

  1. می توانید مقدار شکر را کمتر بریزید زیرا این مافین کم شیرین است.
  2. هم دما بودن مواد بسیار مهم است.
  3. فر حتما باید داغ شود وگرنه نوک آن قله ی نمی شود.
  4. اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید کپسول های مقوایی را داخل قابلمه که یک عدد رینگ یا الک داخل آن گذاشتید بگذارید تا بین کف قابلمه و مافین ها فاصله باشد.
  5. این مقدار به شما ۶ عدد مافین می دهد.
  6. برای پخت در فر برقی دما روی ۱۸۰ و در توستر و سولاردم دما را روی ۱۷۰ قرار دهید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک خیس

از
1
دیدگاه