طرز تهیه آلبالو یخی بهترین روش نگهداری آلبالو در فریزر با ماندگاری بالا

طرز تهیه آلبالو یخی

 

آلبالو یکی از میوه های تابستانی می باشد که طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید در تابستان این میوه را تهیه کنید و به روش زیر آماده کنید و برای مدت طولانی حداقل دو سال بدون تغییر رنگ و مزه در فریزر نگهداری کنید. شما می توانید از آلبالو محلی استفاده کنید که طعم و مزه ترشی دارد استفاده کنید. شما می توانید با آلبالو یخی یک غذا یا شربت یا مربا تهیه کنید و یا می توانید به همراه رب انار و نمک مخلوط کنید و یک میان وعده خوشمزه و مخصوص برای مهمانی ها یا عصرانه خود تهیه کنید تا هر موقع هوس آلبالو کردید در خانه داشته باشید. اما میوه آلبالو خواص بسیار خوبی دارد و اگر شما به صورت صحیح آن را یخ زده کنید خواص خود را حفظ می کند، آلبالو برای کاهش التهاب و درد و تقویت سیستم ایمنی بدن فوق العاده می باشد و شما می توانید مابقی خواص آلبالو را در پست های قبل مشاهده کنید و برای سلامتی خود استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه آلبالو یخی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه شربت آلبالو خانگی با مقدار دقیق آب و شکر

 

مواد لازم

آلبالو۱ کیلوگرم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی و رستورانی

 

طرز تهیه آلبالو یخی

مرحله اول: آماده سازی زردآلو

ابتدا باید آلبالو ها را خوب بشورید و دم آن را بگیرید برای این کار داخل یک لگن آب بریزید و آلبالو ها را اضافه کنید و چنگ بزنید و آبکش کنید و چندین بار این کار را انجام دهید تا حسابی تمیز شود. شما می توانید آلبالو را با هسته یخ زده کنید و یا می توانید با کمک هسته گیر یا یک نی هسته آلبالو را خارج کنید به طوری که نباید شکل ظاهری آن خراب شود.

مرحله دوم: تثبیت رنگ آلبالو

در این مرحله باید به آلبالو ها شوک وارد کنید این کار برای داشتن رنگ عالی آلبالو ها عالی می باشد و در پلو و انواع مربا رنگ خوبی خواهد داشت. برای این کار باید دالخل یک لگن آب و پر یخ بریزید و آلبالو ها را برای ۲ دقیقه در این مخلوط کنید قرار دهید و بعد آبکش کنید و بگذارید حسابی آب آن گرفته شود.

مرحله سوم: تهیه آلبالو یخی

در ادامه می توانید از زیپ کیپ یا انواع ظرف های درب دار استفاده کنید و آلبالو ها را داخل آن بریزید و در فریزر قرار دهید و زمانی که خوب یخ زد می توانید به آن نمک بزنید و سرو کنید و یا می توانید برای تهیه آلبالو پلو با مرغ نیز از این این آلبالو ها استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه آلبالو یخی

  1. می توانید آلبالو ها را از وسط نصف کنید و هسته را خارج کنید.
  2. شما می توانید در روش فوق ۶ ماه تا ۲ سال آلبالو را در فریزر نگهداری کنید.
  3. می توانید با آلبالو یخ زده انواع اسموتی ها را تهیه کنید پس بهتر است هسته آلبالو را جدا کنید تا راحت بتوانید از آن استفاده کنید.
از
2
دیدگاه