طرز تهیه میلک شیک گیلاس خوشمزه و ساده با شیر و بستنی

طرز تهیه میلک شیک گیلاس

 

یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی ها جذاب فصل تابستان می باشد که با رسیدن گیلاس شما می توانید این میلک شیک را تهیه کنید. اما میلک شیک چیست این نوشیدنی خنک یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی در جهان و بخصوص آمریکا می باشد زیرا برای اولین بار نیز در این کشور تهیه شده است و به قدری این نوشیدنی را دوست دارند که روز ۱۲ سپتامبر را روز جهانی میلک شیک نامگذاری کردند و از سه عنصر اصلی تشکیل می شود بستنی و شیر و طعم دهنده که می تواند با انواع میوه ها تهیه شود. اما شیک گیلاس که بسیار خوشمزه و مقوی است را در آموزش امروز قرار دادیم شما با تهیه این شیک می توانید از خواص خوب گیلاس نیز بهرمند شوید خواصی همچون بهبود خواب، کمک به بیماران قلبی و عروقی، رفع کم خونی، بهبود حافظه، مفید برای بیماران کبد و کلیه و مثانه و … امروز در پارسی دی میلک شیک گیلاس را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گیلاس۱ پیمانه
شیر۱ پیمانه
بستنی وانیلی۲ پیمانه
تراقل و سس شکلاتیبرای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه میلک شیک گیلاس

مرحله اول: آماده سازی گیلاس

ابتدا گیلاس را باید آماده کنیم برای این کار هسته گیلاس را به کمک یک نی پلاستیکی خارج کنید و یا می توانید از وسط به دو نیم کنید و هسته را خارج کنید و بشورید.

مرحله دوم: تهیه لایه بستنی

ابتدا ۱ پیمانه از بستنی را به همراه نیمی از شیر داخل مخلوط کن بریزید تا میکس شود سپس داخل لیوان کمی سس شکلاتی بریزید و مایه بدست آمده را داخل لیوان ها ریخته تا لایه بعدی را آماده کنید.

مرحله سوم: میکس گیلاس

حالا بستنی باقی مانده را به همراه شیر و گیلاس داخل مخلوط کن بریزید و بگذارید مواد به خوبی میکس و گیلاس ها پوره شوند سپس مخلوط بدست آمده را روی مایع قبلی بریزید.

مرحله چهارم: تهیه میلک شیک گیلاس

در ادامه برای تزئین روی میلک را با ترافل و دانه های گیلاس تزئین کنید و به دلخواه از چند اسکوپ بستنی یا خامه فرم گرفته استفاده کنید و این نوشیدنی را خنک بنوشید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه میلک شیک گیلاس

  1. شما به دلخواه می توانید به جای شیر از شیرکاکائو و یا شیر نارگیل استفاده کنید.
  2. اگر دوست دارید میلک شیک گیلاس شکلاتی باشد از بستنی شکلاتی و شیر کاکائو استفاده کنید.
  3. می توانید با میوه هایی که با گیلاس همخوانی داشته باشد میکس کنید.
  4. این نوشیدنی شکر و یا شیرین کننده ندارد ولی به دلخواه می توانید شکر اضافه کنید.
  5. از گیلاس فریزری نیز می توانید استفاده کنید.
  6. اگر دوست دارید خیلی این نوشیدنی خنک باشد در مرحله دوم کمی یخ نیز به مواد اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه