طرز تهیه نان بریوش کشمشی فرانسوی پف دار و ساده با طعمی عالی

دستور پخت نان بریوش کشمشی

طرز تهیه نان بریوش کشمشی

نان بریوش کشمشی یکی از نان های بسیار معروف فرانسوی می باشد که می توانید به دلخواه با کشمش با کرنبری خشک شده تهیه کنید. بافت این نان بسیار نرم و پنبه ای می باشد و برای یک عصرانه خوشمزه یا صبحانه گزینه بسیار خوبی می باشد و به دلیل داشتن کشمش طعمی بسیار خوب دارد. این نان در دوران باستان در ابتدا تهیه می شده و به دلیل استفاده از کره طعم بسیاز خوبی دارد. شما می توانید نان بریوش کشمشی را به راحتی با مخمر فوری در خانه تهیه کنید و از فر یا توستر استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان بریوش کشمشی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان بریوش کشمشی فرانسوی

مواد لازم برای تهیه کیش اسفناج و قارچ

 • کشمش ۱/۲ پیمانه
 • شیر ۳/۴ پیمانه
 • تخم مرغ ۳ عدد
 • کره ۳/۴ پیمانه
 • شکر ۱/۲ پیمانه + ۱ ق غذا خوری
 • خمیر مایه فوری ۱ ق چای خوری
 • آرد سفید ۳ و ۱/۲ پیمانه
 • وانیل ۱ ق چای خوری
 • نمک ۱ پنس

طرز تهیه نام بریوش کشمشی

مرحله اول: آماده سازی مواد

طرز تهیه کیش اسفناج و قارچ با خامه

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا تمام مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس با کمک پیمانه مواد را اندازه گیری کنید. می توانید از ۳/۴ پیمانه کرنبری خشک نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه همه مواد به جز کره و کشمش را داخل کاسه باهم مخلوط کنید. شما می توانید از خمیر مایه فوری استفاده کنید که نیازی به عمل آوری ندارد و مستقیم با مواد خشک مخلوط می شود و اگر خمیر مایه فوری ندارید می توانید با شیر و شکر عمل آوری کنید و بعد استفاده کنید.

مرحله سوم: استراحت خمیر

مواد را هم بزنید و اگر خیلی شل بود کم کم آرد اضافه کنید. کره را برش بزنید و به خمیر اضافه کنید و هم بزنید تا به خورد خمیر برود. در نهایت باید خمیر نرم و لطیفی داشته باشید و با آن تست پنجره را انجام دهید تا مطمئن شوید خمیر خوب ورز خورده است و در انتها کشمش را اضافه کنید و خمیر را به شکل توپ در بیاورید و برای ۲ استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

مرحله دوم: تهیه خمیر

پف خمیر را با دست بگیرید و از خمیر چانه های یک اندازه بگیرید و می توانید خمیر را داخل قالب مافین یا ساده قرار دهید و مجدد برای ۱۵ دقیقه زمان دهید تا دوباره پف کند.

مرحله پنجم: پخت نان بریوش کشمشی

در ادامه روی نان ها را با زرده و شیر و زعفران رومال کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا نان طلایی شود و بعد از روی سینی جدا کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان بریوش کشمشی

 1. اگر خمیر خیلی سفت بود کمی شیر اضافه کنید و اگر خیلی شل بود آرد بریزید.
 2. برای فر های برقی و توستر دما را باید ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
 3. می توانید زمانی که از فر خارج می کنید و داغ است کمی عسل رقیق شده روی آن بزنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه