طرز تهیه کباب توری خوشمزه و مخصوص روی زغال با گوجه و فلفل

طرز تهیه کباب توری

 

یکی از کباب های بسیار خوشمزه می باشد در واقع ترکیب کباب کوبیده به همراه کباب تابه ای به روی تور یک ترکیب جذاب و خوشمزه می باشد که بد نیست کمی تنوع به سفره هامون بدهیم و با کمی خلاقیت این کباب توری را روی زغال به همراه گوجه و فلفل کبابی تهیه کنیم. این کباب را در زمانی که در پیک نیک یا مسافرت هستید می توانید تهیه کنید و ترکیب آن با پلو یا نان تازه به همراه ریحان بی تظیر می شود البته می توانید این کباب را دو رنگ با کوبیده مرغ نیز تهیه کنید. کباب توری همان طور که از نامش پیداست یک تور برای تهیه این غذا لازم است که می توانید از مارکت ها تهیه کنید. امروز در پارسی دی کباب توری روی زغال با گوجه و فلفل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت گوسفندی۱ کیلوگرم
پیاز۳ عدد
آب لیموترش۱ ق غذا خوری
گوجه و فلفل سبزبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، سماق، پولبیبربه مقدار لازم

طرز تهیه کباب توری روی زغال

مرحله اول: چرخ کردن مواد

ابتدا گوشت گوسفندی را باید چرخ کنید بهتر است برای تهیه کباب توری کمی چربی گوشت بالاتر باشد که خشک نشود گوشت را خرد کنید و دو بار چرخ کنید و در ادامه پیازها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را کاملا بگیرید ولی آب پیاز را داخل یک کاسه ریخته و دور نریزید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

حالا گوشت را به همراه آب پیاز گرفته شود و ادویه ها و آب لیموترش را داخل یک کاسه ریخته و شروع به ورز دادن مواد کنید ورز دادن یکی از عامل های مهم کباب می باشد باید گوشت کاملا منسجم شود می توانید از میکسر برای ورز دادن استفاده کنید سپس روی گوشت را بپوشانید و برای ۲ ساعت داخل یخچال استراحت دهید.

مرحله سوم: تهیه کباب توری

حالا توری مورد نظر را آماده کنید و با قلمو کامل توری را چرب کنید هر دو طرف باید چرب باشد سپس زغال را آماده کنید و حالا توری را باز کنید و یک نایلون روی آن قرار دهید سپس گوشت را داخل توری کامل باز کنید سپس توری را برگردانید و نایلون را جدا کنید.

مرحله چهارم: پخت کباب توری

حالا توری را روی زغال قرار دهید تا کم کم پخته شود در یک کاسه جداگانه کمی کره و آب پیاز را ریخته و با قلمو روی کباب توری بزنید پس پخت یک طرف توری را برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود در ادامه گوجه و فلفل را نیز به سیخ بزنید روی زغال کباب کنید و در انتها با کباب سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب توری

  1. حتما باید توری را چرب کنید وگرنه کباب به تور چسبیده و خراب می شود.
  2. اگر کباب را خوب ورز دهید اصلا از لای توری نمی ریزد.
  3. چرب کردن با کره و آب پیاز مانع خشک شدن کباب می شود.
  4. آب لیموترش سلیقه ای می باشد و می توانید حذف کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه