طرز تهیه کسادیا مرغ مکزیکی ساده و خوشمزه با نان ترتیلا و پنیر

طرز تهیه کسادیا مرغ

یکی از انواع ساندویچ ها می باشد که در سراسر دنیا تهیه می شود و امروزه در ایران نیز بسیار ترند شده است اما منشا اصلی این کسادیا برای مکزیک است و در بیشتر رستوران های مکزیک سرو می شود و در طول سالهای اخیر دستخوش تغییر بسیاری شده تا به شکل امروز دربیاد. این کسادیا هم با مرغ هم با گوشت تهیه می شود و یک شام بی نظیر و راحت است و می توانید برای تنوع غذایی در لیست غذای خود قرار دهید. شما به دلخواه می توانید میزان تندی این غذا را مشخص کنید همچنین به دلخواه پنیر اضافه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کسادیا مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد
پیاز۱ عدد
فلفل دلمه۱ عدد
نان ترتیلا ۱۱ بسته
رب فلفل۱ ق غذا خوری
سیر۲ حبه
سس مایونز۱ ق غذا خوری
پنیر ورقه ای یا پنیر پیتزابه مقداری لازم
روغن زیتونبه مقداری لازم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، پودر زیرهبه مقداری لازم

طرز تهیه کسادیا مرغ

1مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید سپس به شکل مکعبی زیر خرد کنید و داخل کاسه ریخته و به آن تمام ادویه های گفته شده را به همراه کمی نمک و ۱ ق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مرغ ها مزه دار شوند سپس روی مرغ ها را بپوشانید و برای ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید تا مزه ها به خورد آن برود.

2مرحله دوم: سرخ کردن مرغ

سینه مرغ مزه دار شده را داخل تابه که از قبل کمی روغن ریخته بریزید و خوب تقت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند سپس شعله را کم کرده و بگذارید تا مرغ ها با حرارت کم مغز پخت شوند.

3مرحله سوم: تهیه مواد کسادیا

در ادامه پیاز را خلالی خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و بعد سیر پوره شده را اضافه کنید و سپس فلفل دلمه ریز شده را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود و بعد مرغ های سرخ شده به همراه رب فلفل اضافه کنید و تفت داده سپس از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

4مرحله چهارم: تهیه کسادیا مرغ

حالا نان ترتیلا را باز کرده و روی آن سس مایونز بزنید و بعد مقداری از مواد مرغ ریخته را روی یک طرف نان بریزید و روی آن به دلخواه پنیر ورقه ای و پنیر رنده شده بریزید حالا طرف دیگر نان روی مواد بیاورید و بعد کف یک تابه را چرب کنید و نان را داخل تابه قرار دهید و بگذارید تا طلایی و پنیر ذوب شود سپس از تابه خارج و با سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کسادیا مرغ

  1. بعد از پخت نان را از وسط به دو نیم کنید و در کنار سس سالسا یا انواع دیپ ها سرو کنید.
  2. می توانید از انواع مواد برای مزه دار کردن مرغ استفاده کنید.
  3. می توانید کسادیا را گریل کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه