طرز تهیه کاری ماهی هندی خوشمزه با ماهی شیر مرحله به مرحله

طرز تهیه کاری ماهی

یکی از غذاهای دریایی می باشد که بسیار پر طرفدار است و بیشتر در هند تهیه می شود اگر از بوی زهم ماهی بدتان می آید و راه هایی مختلفی را برای گرفتن بوی زهم ماهی انجام دادید کاری ماهی را به شما پیشنهاد می کنیم طعم و مزه آن جدید و خوشمزه است. بهتر است در برنامه هفتگی خود ماهی بگنجانید تا از خواص خوب ماهی بهرمند شوید. شما برای تهیه این غذا از هر نوع ماهی مورد علاقه خود می توانید استفاده کنید ولی ماهی شیر گزینه بسیار خوبی برای کاری ماهی می باشد. اما ادویه کاری که از شرق دنیا از هندوستان و پاکستان آمده مخلوطی از زردچوبه، دارچین، سیر، هل، زیره، گشنیز می باشد و عنصر مشترک همه ادویه های کاری در دنیا زردچوبه و فلفل است. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاری ماهی با ماهی شیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

ماهی شیر۵ تکه
پیاز رنده شده۲ عدد بزرگ
گوجه فرنگی رنده شده۲ عدد
دانه خردل۱/۲ قاشق چایخوری
تخم شنبلیله۱/۴  قاشق چای خوری
پودر تخم گشنیز۱ قاشق چای خوری
رازیانه و زیره۱/۴ ق چای خوری
سیر۴ حبه
زنجبیل تازه رنده شده با پودر آن۱/۴ ق چای خوری
تمر هندی۱/۴ بسته
نمک،زردچوبه، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کاری ماهی

1مرحله اول: مرینت کردن ماهی

ابتدا تکه های ماهی را بعد از خرد کردن خوب بشورید سپس داخل یک کاسه قرار دهید و به آن ۱/۴ ق چای خوری زردچوبه و کمی فلفل سیاه و نمک بزنید و ماهی را با مواد خوب ماساژ دهید تا مزه دار شود.

2مرحله دوم: سرخ کردن ماهی و خردل

بعد از گذشت ۱۵ دقیقه داخل یک تابه مقداری روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود سپس تکه های ماهی را به مدت چند دقیقه هر دو طرف را سرخ کنید و کنار بگذارید سپس داخل همان تابه دانه های خردل و تخم شنبلیله و رازیانه و زیره را ریخته و تفت دهید.

3مرحله سوم: افرودن پیاز

پیاز را از قبل پوست بگیرید و رنده ریز بزنید سپس به ادویه های در حال تفت خوردن مرحله قبل اضافه کنید و هم بزنید کمی که سرخ و سبک شد سیر رنده شده و زنجبیل تازه را بریزید وقتی همه مواد خوب تفت خوردن گوجه فرنگی ها را که از قبل رنده زدید به همراه زردچوبه و فلفل و تخم گشنیز و کمی نمک اضافه کنید و تفت داده تا آب گوجه کشیده شود.

4مرحله چهارم: پخت کاری ماهی

تمرهندی را از قبل با کمی آب ولرم بگذارید تا باز شود سپس از صافی رد کنید و آب رقیق شده تمر هندی را با ۱ پیمانه آب را داخل مواد فوق ریخته و صبر کنید به جوش بیاد سپس ماهی سرخ شده را اضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پخته و در انتها نمک غذا را اندازه کنید. کاری ماهی ما حاضر است آن را نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور پخت کاری ماهی

  1. در انتها می توانید ۱/۲ ق غذا خوری شکر اضافه کنید.
  2. در انتها می توانید کمی گشنیز تازه روی کاری ماهی بریزید.
  3. زمان پخت کاری ماهی به تکه ماهی بستگی دارد.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه