طرز تهیه بانوفی پای موز انگلیسی ساده، خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه بانوفی پای

 

بنافی پای یکی از دسرهای بسیار خوشمزه انگلیسی می باشد که از ترکیب کلمه تافی و موز گرفته شده است. این دسر از خامه و موز و تافی به همراه بیسکویت خرد شده تهیه می شود و می توانید به صورت تک نفره یا قالبی بزرگ این دسر خوشمزه را تهیه کنید. اما کشف این دسر به دو سر آشپز مجارستانی بنام نیکل مکنزی، ایان دویینگ بر می گردد آنها در سال ۱۹۷۲ را اختراع کردند ایده این دسر از یک شیرینی آمریکایی گرفته شده است در ابتدای تهیه این بانوقی پای فقط از موز و تافی استفاده می شود و بعدها خامه و بیسکویت نیز اضافه شد. این دسر در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است همچنین در هند نیز پس از صرف غذای اصلی این دسر را میل می کنند شما می توانید برای تنوع در دسرهای مهمانی خود این پای خوشمزه را تهیه کنید. امروز در پارسی دی بانوفی پای موز مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

بیسکویت۱ بسته
موز۳ عدد
شکر۱ پیمانه
خامه۱ پیمانه
آب۱/۴ پیمانه
کره۱۰۰ گرم
خامه قنادیبه مقدار لازم
مغزیجاتبه مقدار لازم

طرز تهیه بانوفی پای موز لیوانی مجلسی

مرحله اول: تهیه کراست

ابتدا برای تهیه این دسر باید کراست را آماده کنید، بیسکویت ها را داخل غذاساز ریخته تا پودر شوند، اگر غذاساز در دسترس ندارید می توانید بیکسویت ها را داخل یک کیسه ریخته و با گوشت کوب یا وردنه روش بکوبید تا پودر شود سپس ۵۰ گرم کره را ذوب کنید و داخل بیسکویت ها ریخته و هم بزنید تا یکدست شود سپس قالب مورد نظر یا لیوان های تک نفره را آماده کنید و کراست را داخل آن ریخته و با گوشتکوب خوب صاف کنید تا سطح صاف و یکدستی داشته باشد.

مرحله دوم: تهیه کارامل

شکر را با آب مخلوط کرده و داخل یک تابه ریخته و به روی حرارت قرار می دهیم و هم می زنیم تا ذرات شکر حل شود وقتی شروع به جوشیدن کرد و رنگ آن به قهوه ای درآمد کره را اضافه کنید و خوب هم بزنید سپس خامه اضافه کنید و سریع هم بزنید تا یکنواخت شود سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تهیه دسر بانوفی پای انگلیسی

کارامل را بعد از خنک شدن با قاشق روی کراست ریخته و خوب صاف کنید سپس قالب را برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا منسجم شود سپس از یخچال خارج و موزهای حلقه شده را روی آن قرار می دهیم و به دلخواه مغز دلخواه را روی موزها می توانید بریزید در انتها خامه قنادی را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس با کمک ماسوره روی دسر بزنید سپس برای ۴ الی ۵ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خودش را گرفته سپس از قالب جدا کرده و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه بانوفی پای

  1. از هر نوع بیسکویتی می توانید استفاده کنید.
  2. می توانید به جای خامه از بستنی نیز استفاده کنید.
  3. می توانید بجای کارامل از شیر عسل یا پودر کاسترد نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه