طرز تهیه کباب صرب خوشمزه و مجلسی با گوشت چرخ کرده و سوسیس

طرز تهیه کباب صرب , کباب صرب , kabab serb , ;fhf wvf

کباب صرب

کباب صرب یکی از کباب های خوشمزه و معروف کشور صربستان است که به خاطر طعم خوبش در سراسر جهان فراگیر شده است. این کباب خوشمزه از ترکیب گوشت چرخ کرده و سوسیس تهیه می شود و به همین دلیل طعم خاصی دارد.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب صرب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب صرب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب صرب با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب صرب

راسته گوساله۴۰۰ گرم
سیر۲ حبه
ریحان تازه۵۰ گرم
نعناع تازه۵۰ گرم
سوسیس گوشت۲۰۰ گرم
پودر سوخاری۲ ق غذا خوری
پنیر پیتزا۲ ق غذا خوری
روغن مایعبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

 

طرز تهیه کباب صرب

ابتدا گوشت گوساله را دو بار چرخ کنید سپس در یک کاسه مناسب بریزید. در مرحله بعدی سوسیس را چرخ کنید و به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه کنید. مخلوط گوشت چرخ کرده و سوسیس را به خوبی ورز دهید تا یکدست شوند.

در ادامه ریحان و نعناع را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و به همراه پنیر پیتزای رنده شده ، سیر خرده شده و مقداری نمک و فلفل سیاه به مخلوط گوشت چرخ کرده و سوسیس اضافه کنید. مواد را به خوبی وزر دهید تا منسجم و یکدست شوند.

در پایان ورز دادن مواد باید مایه کباب چسبناک باشد. در مرحله بعدی پودر سوخاری را در یک ظرف مناسب بریزید و جلوی دست خود قرار دهید. از مایه کباب کمی بردارید و مانند سوسیس شکل دهید سپس در پودر سوخاری بغلتانید.

پس از اینکه مایه کباب را در پودر سوخاری غلتاندید آنرا روی سیخ چوبی قرار دهید. به همین ترتیب تمام مایه کباب را سیخ کنید. پس از اینکه سیخ کردن کباب به اتمام رسید یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید.

پس از اینکه روغن داغ شد سیخ های کباب را داخل تابه بچینید تا کباب ها سرخ شوند. در این میان چند بار سیخ ها را بچرخانید تا تمام قسمت های کباب به صورت یکنواخت سرخ شوند. در پایان پس از آماده شدن کباب آنرا به همراه نان یا برنج سرو کنید.

از
15
دیدگاه