طرز تهیه کباب حسینی مجلسی و خوشمزه مخلوط با گوشت و مرغ

طرز تهیه کباب حسینی

کباب حسینی یکی از کباب های قدیمی و سنتی ایرانی است که مانند کباب تابه ای در تابه تهیه می شود. این کباب خوشمزه را می توانید نسبت به ذائقه خود با گوشت قرمز ( گوسفندی و گوساله ) یا گوشت سفید ( مرغ و بوقلمون ) تهیه کنید.در این آموزش کباب حسینی با گوشت مرغ تهیه شده است ، در صورتی که مایلید این کباب خوشمزه و مجلسی را با گوشت گوسفندی یا گوساله تهیه کنید کافیست گوشت مرغ را از دستور حذف کنید و به همان مقدار گوشت قرمز اضافه کنید.نکته دیگر در مورد تهیه کباب حسینی با گوشت قرمر این است که چون گوشت قرمز دیرتر از گوشت مرغ می پزد باید مقدار بیشتری آب داخل تابه بریزید. ضمن اینکه برای پخت کباب حسینی با گوشت قرمز مدت زمان بیشتری نیاز است.با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب حسینی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه کباب حسینی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز متوسط۲ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
فلفل دلمه۱ عدد
آبلیمو۲ ق غذا خوری
سیخ چوبیبه تعداد لازم
روغن مایع۴ ق غذا خوری
رب گوجه فرنگی۱ ق غذا خوری
سینه مرغ یا سردست گوسفند۶۰۰ گرم
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب حسینی

1مرحله اول: خرد کردن مرغ

همانطور که در ابتدای دستور هم عرض کردیم روش پخت کباب حسینی با گوشت قرمز و گوشت مرغ با هم تفاوتی ندارد و از هر کدام که مایل باشید می توانید استفاده کنید. ما این در این دستور از گوشت مرغ استفاده کرده ایم.ابتدا سینه های مرغ را پس از شستشو به شکل قطعات کوچکتر ( کمی کوچکتر از جوجه کباب ) خرد کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید. در ادامه پیازها را به صورت حلقه ای خرد کنید و به همراه ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع ، آبلیمو ، نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کنید.

2مرحله دوم: مزه دار کردن

مواد را با دست به طور کامل زیر و رو کنید و به خوبی مخلوط کنید تا تمام نقاط گوشت مرغ را پوشش بدهند. پس از اینکه مواد را خوب مخلوط کردید یک سلفون روی کاسه بکشید و آن را به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا گوشت طعم دار شود.در مرحله بعد فلفل دلمه ای را به شکل مکعب های کوچک خرد کنید سپس پس از گذشت ۲ ساعت گوشت مرغ را از یخچال خارج کنید. سیخ های چوبی را با مقدار خیلی کمی روغن مایع چرب کنید تا هنگام خارج کردن کباب ها به مشکل بر نخورید.

3مرحله سوم: افزودن آبلیمو

در این مرحله یک تکه مرغ ، یک تکه فلفل دلمه ای سیخ کنید به صورتی که میان هر دو تکه مرغ یک تکه فلفل دلمه ای قرار بگیرید. در صورت تمایل می توانید از پیاز و فلفل سبز هم برای قرار دادن میان تکه های مرغ استفاده کنید.پس از اینکه سیخ کردن مرغ ها تمام شد یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید سپس یک لیوان آب به همراه ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو و ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع داخل آن بریزید. در ادامه رب گوجه فرنگی را در نصف لیوان آب جوش حل کنید و به تابه اضافه کنید.

4مرحله چهارم: تهیه کباب حسینی

حرارت زیر تابه را زیاد کنید تا آب سریع به جوش بیاید. پس از اینکه آب داخل تابه به جوش آمد حرارت را ملایم کنید و سیخ های کباب را داخل تابه بچینید. در ادامه درب تابه را بگذارید و اجازه دهید کباب با حرارت بسیار ملایم آماده شود.در میانه پخت کباب گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و در کنار تابه قرار دهید تا با آماده شدن کباب ، گوجه فرنگی ها نیز آماده شوند. پس از اینکه آب اضافی داخل تابه تبخیر شد و کباب آماده شد آنرا به همراه نان یا برنج سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت کباب حسینی

آماده کردن سیخ های چوبی

یکی از نکاتی که شاید خیلی ها از آن اطلاع نداشته باشند آماده کردن سیخ های چوبی برای تهیه کباب حسینی است. به دلیل اینکه کباب حسینی داخل آب قرار می گیرد اگر سیخ ها را از قبل آماده نکنید آب کباب را به خود می کشند.

برای آماده کردن سیخ های چوبی بهتر است سیخ ها را از قبل به مدت دو الی سه ساعت درون آب بخیسانید تا علاوه بر اینکه نسوزند و رنگشان سیاه نشود آب کباب را نیز به خود نکشند. این کار روی طعم و ظاهر کباب تاثیر خوبی می گذارد.

همچنین ببینید

از
48
دیدگاه