طرز تهیه سوپ قارچ و گندم سیاه خوشمزه

سوپ قارچ و گندم سیاه

یکی از آن دسته از سوپ های رژیمی است که بسیار مقوی و سالم است. در این دستور پخت سوپ از مجله پارسی دی قصد داریم طرز تهیه سوپ قارچ و گندم سیاه را آموزش دهیم همراه ما باشید.

مواد لازم

آب گرم۱ فنجان
پیاز۱ عدد (خرد شده)
قارچ شیتاکه یا پورچینی خشکنصف فنجان
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری (مجزا)
پاپریکا۱ قاشق غذاخوری
کرفس۲ دنده (خرد شده)
فلفل هندی۴/۱ قاشق چایخوری
قارچ دکمه ای سفید(تازه) ۲/۱ ۱ فنجان
برگ بو۱ عدد
نمک۱ قاشق چایخوری
ماءالشعیرنصف فنجان
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
استاک گوشت گاو بدون گلوتن۴ فنجان
خرده های گندم سیاهنصف فنجان
سرکه سفید۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه تازه آسیاب شدهبه مقدار لازم
شوید یا جعفری ایتالیایی۴/۱ فنجان (خرد شده)

طرز تهیه سوپ قارچ و گندم سیاه

مرحله اول:

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با رب انار

مرحله اول: آماده سازی

قارچ ها را در آب گرم بخیسانید. در این میان، ۱ قاشق غذاخوری روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط گرم کنید. کرفس و پیاز را اضافه کرده و برای ۵ دقیقه بپزید. به هم زدن ادامه دهید تا شروع به نرم شدن کند.

مرحله دوم: پخت قارچ

روغن باقی مانده را اضافه کرده و حالا روی شعله بالاتر بپزید. قارچ تازه و نمک را به آن اضافه کنید. برای حدود ۱۰ دقیقه بپزید، تا زمانی که قارچ ها شروع به قهوه ای شدن کنند. گاهی اوقات آن را بهم بزنید. قارچ های خشک را صاف کرده و ۲/۱ ۱ فنجان از آب خیس خوری را نگه دارید.

مرحله سوم: تهیه سوپ قارچ و گندم سیاه

قارچ ها را خرد کرده و آنها را به قابلمه اضافه کنید. پاپریکا، برگ بو، گندم سیاه، فلفل هندی و رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید. برای ۳ دقیقه بهم بزنید تا زمانی که گندم سیاه و قارچ ها با یک لایه از مواد پوشانده شوند. حالا آبگوشت گاو، ماءالشعیر و آب خیس خوری را اضافه کنید. با بالا بردن شعله، سوپ را به جوش آورید. شعله را پایین آورده و بگذارید برای ۲۰-۱۵ دقیقه تا زمانی که گندم سیاه نرم شود، آرام بجوشد. گیاهان و سرکه را به آن اضافه کنید و در آخر نمک و فلفل سیاه را بیفزایید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه