طرز تهیه سوپ شلغم خوشمزه با کرفس و جو برای سرماخوردگی

طرز تهیه سوپ شلغم , سوپ شلغم , soup shalgham , s, agy l

از جمله سوپ های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی در فصل زمستان است که بیشتر برای تقویت بدن تهیه می شود. این سوپ علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی نیز بسیار مناسب است.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر سوپ شلغم تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سوپ شلغم تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی سوپ شلغم با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

هویج۳ عدد
آب مرغ۲ پیمانه
شلغم۲۵۰ گرم
جعفری۵۰ گرم
جو پرک۱/۲ پیمانه
کرفس۱۰۰ گرم
لیمو ترش۲ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه سوپ شلغم

ابتدا آب مرغ را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم سپس جو پرک را نیز به آن می افزاییم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ الی۲۰ دقیقه جو پرک در آب مرغ بپزد. (در قابلمه را نمی گذاریم چون جو سر می رود)

هویج ها را با پوست کن تمیز می کنیم سپس میشوییم و یا با رنده ریز رنده میکنیم و یا روی تخته به صورت نگینی خرد می کنیم که این مورد کاملا سلیقه ای است. کرفس را نیز میشوییم و روی تخته ریز ریز خرد میکنیم.

سپس هویج و کرفس خرد شده را نیز به مواد داخل قابلمه اضافه میکنیم و فلفل را نیز روی مواد به هر میزان که تمایل داریم میپاشیم.شلغم ها را پوست میگیریم و میشوییم و روی تخته نگینی خرد میکنیم و به سوپ اضافه میکنیم

و صبر میکنیم با حرارت کم خوب مواد سوپ بپزد.جعفری را نیز میشوییم و روی تخته ریز خرد میکنیم. گه گاه سر میزنیم تا ببینیم شلغم های خرد شده نرم شده اند یا نه.اگر نرم بودن نمک میپاشیم و سپس جعفری را اضافه میکنیم و (اینکار باعث میشود رنگ سبز جعفری در هنگام پخت کم تر تغییر کند)

پس از تقریبا ۱۰دقیقه که جعفری پخت شعله زیر قابلمه را خاموش میکنیم.(توجه کنید که در این زمان شما باید سوپ تقریبا رقیقی داشته باشید)و را در ظرف مورد نظر سرو میکنیم و با طعم بی نظیر این سوپ آب لیمو تازه نیز توصیه میشود.نوش جان
مطالب پیشنهادی

از
31
دیدگاه