طرز تهیه پیراشکی شکلاتی لقمه ای فوری و ساده بدون فر

طرز تهیه پیراشکی شکلاتی لقمه ای

 

پیراشکی اتواع و اقسام مختلفی دارد و شما می توانید به روش های مختلفی این پیراشکی را تهیه کنید. اما پیراشکی شکلات لقمه ای طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با مغز شکلاتی تهیه کنید و داخل تابه سرخ کنید. اما این پیراشکی بسیار فوری و خوشمزه است و فقط نیم ساعت استراحت می خواهد و اصلا از خمیر مایه تهیه نمی شود و با بیکینگ پودر آماده می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیراشکی شکلاتی لقمه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پیراشکی دونات خانگی

 

مواد لازم

تخم مرغ۱ عدد
روغن مایع ۳ ق غذا خوری
شکر۱/۳ لیوان
بیکینگ پودر۱.۵ ق چای خوری
وانیلنوک ق چای خوری
آرد۱ لیوان + ۲/۳ لیوان
ماست۳ ق غذا خوری
شکلاتبه دلخواه

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پیراشکی گوشت

 

طرز تهیه پیراشکی شکلاتی لقمه ای

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه شیرینی پزی استفاده کنید. سپس تمام مواد گفته شده را به جز آرد و بیکینگ پودر و شکلات داخل کاسه بریزید و خوب هم بزنید تا تخم مرغ با مواد مخلوط شود.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه آرد را اضافه کنید و هم بزنید و حتما دقت کنید از آرد سفید قنادی استفاده کنید و بیشتر از مقدار گفته شده مصرف نزنید چون خمیر باید حالت چسبناک و چسبنده دارد و بعد روی خمیر را بپوشانید و برای نیم ساعت به خمیر استراحت دهید تا چسبندگی خمیر کم شود.

مرحله سوم: باز کردن خمیر

در ادامه باید خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و سطح کار را آرد پاشی کنید و هر قسمت را با وردنه به اندازه پیش دستی باز کنید و شکلات تخته ای خرد شده روی خمیر قرار دهید و تا بزنید روی هم یعنی قسمت دوم خمیر را روش قرار دهید و خوب لبه ها را به هم بچسبانید و با چاقو به صورت پیتزا مثلثی برش بزنید و هر تکه را خوب بررسی کنید که از طرف بهم چسبیده باشد و در حین سرخ شدن باز نشود.

مرحله چهارم: سرخ کردن

داخل یک تابه کمی روغن ریخته تا داغ شود  بعد پیراشکی را داخل روغن قرار دهید و بگذارید یک طرف پخته و طلایی شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و به دلخواه در انتها با شکلات ذوب شده تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پیراشکی فوری با سه قلم مواد

 

فوت و فن های دستور پخت پیراشکی شکلاتی لقمه ای

  1. می توانید این پیراشکی را داخل فر نیز تهیه کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید.
  2. برای مواد میانی می توانید از شکلات تخته ای خرد شده یا نوتلا استفاده کنید.
  3. بهتر است شکلات را در وسط قرار دهید تا در حین ذوب شدن از خمیر بیرون نریزید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پیراشکی گوشت با سیب زمینی

از
5
دیدگاه