طرز تهیه ژله میوه ای شیک و مجلسی با پودر ژله، ژلاتین و میوه های فصل

طرز تهیه ژله میوه ای

یکی دیگر از دسر های زیبایی که می توان برای پذیرایی از مهمانها آماده کرد تهیه ژله میوه ای نیز می باشد... پارسی دی در این پست برای شما همراهان عزیز طرز تهیه ژله میوه ای را آماده کرده است. ژله ی میوه ای تهیه شده است از پودر ژله و میوه های نرم... در تهیه ژله ی میوه ای سعی کنید از میوه های نرم استفاده نمائید تا سرو دسر راحت باشد. پس با پارسی دی همراه باشید برای طرز تهیه ژله میوه ای مجلسی....

مواد لازم

ژله آلوئه ورا۱ بسته
میوهبه دلخواه
آب جوش و سرداز هر کدام ۱ لیوان

طرز تهیه ژله میوه ای

1مرحله اول: میوه

بهتر است در تهیه ژله میوه ای از میوهایی مانند توت فرنگی، هلو، نارنگی و پرتقال و یا کیوی و موز نیز استفاده شود تا هنگام سرو راحت تر ژله میوه ای میل شود. برای آماده سازی کیوی در ژله باید کیوی را ابتدا در ۱ لیوان آب جوش بریزید و بعد از ۲ دقیقه بعد در لیوان آب یخ بریزید تا کیوی بلانچ شود و در ژله آب نیاندازد.

2مرحله دوم: پودر ژله

برای ژله میوه ای بهتر است از ژله آلوئه ورا نیز تهیه کنید تا ژله شما حالت آکواریمومی نیز به خود بگیرد…به نسبت قالب خود، ژله باید بردارید تا ظرف شما پر شود. برای اینکه بدانید قالب شما چند ژله نیاز دارد با آب اندازه گیری کنید. در نظر داشته باشید که هر ژله ۲ لیوان آب نیاز دارد... پودر ژله را داخل کاسه ریخته و روی کتری که زیر آن حرارت کم دارد بگذارید و آب جوش را اضافه کرده و هم بزنید تا پودر ژله در آب حل شود و بعد آب سرد را اضافه کنید. ژله آماده شده را از روی کتری برداشته و در کنار دستتان قرار دهید.

3مرحله سوم: چیدمان

قالب ژله را کمی چرب کرده و مقداری از ژله را بریزید و سپس یک لایه میوه بچینید. قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، دوباره یک لایه ژله و یک لایه میوه بریزید و ۳۰ دقیقه زمان دهید. به همین ترتیب تا انتهای ظرف ادامه دهید.

4مرحله چهارم: یخچال

در انتهای کار به ژله ۵-۶ ساعت و اگر می توانید ۱ شب زمان دهید. قالب ژله را بر روی بخار کتری قرار دهید و سپس در ظرف مورد نظر برگردانید.

5مرحله پنجم: پایان کار

به خامه و یا بستنی می توانید ژله میوه ای خود را تزئین کرده و نوش جان فرمائید.

فوت و فن های دستور تهیه ژله میوه ای

 1. میتوانید از ژله های رنگی نیز در ژله میوه ای نیز استفاده کنید.
 2. برای اینکه ژله از قالب جدا شود ۳ راه وجود دارد:
  راه اول:قالب را چرب کنید.
  راه دوم: قالب را در فریزر قرار دهید.
  راه سوم: قالب را بر روی بخار کتری قرار دهید.
 3. برای آماده سازی ژله از یخچال استفاده کنید و نه از فریزر. به این دلیل که ژله در فریزر یخ می زند و بعد از اینکه ژله را برگردانید و کمی بگذرد، ژله وا می رود…

همچنین ببینید

از
24
دیدگاه

 • هانا سپهوند ۱ هفته پیش

  و من خواهر قناده ژله هم داره طرز تهیه: یک عدد ژله اماده با اباد سرد داغ مخلوط میکنم میشه ژله لایک کن

  پاسخ