طرز تهیه قهوه پرتقالی خنک و خوشمزه مخصوص تابستان

طرز تهیه قهوه پرتقالی

 

نوشیدنی های خنک در تابستان و فصل گرما بشدت محبوب می شوند و شما می توانید قهوه را این بار به صورت سرد با ترکیب آب پرتقال تهیه کنید و یک طعم جدید تهیه کنید شاید برای شما نیز سوال شود که ترکیب اسپوسو و آب پرتقال چطوری می شود می توان گفت شیرینی آب پرتقال تلخی قهوه را می گیرد و باهم ارتباط می گیرند و تبدیل به یک طعم فوق العاده می شوند، این ترکیب از نوشیدنی کاملا اشتها آور است و طعم شیرینی خوبی دارد و می توانید با چند قطعه یخ آن را سرو کنید. افزودن مقداری آب پرتقال به قهوه نه تنها منبع خوبی از ویتامین C می شود بلکه راهی برای عوض کردن طعم ها می باشد. می توانید این نوشیدنی را به منو کافه و رستوران خود برای روز های گرم سال در نظر بگیرد. اما امروز در پارسی دی طرز تهیه قهوه پرتقالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

اسپرسو۲ شات
پرتقال۳ عدد
یخبه مقدار لازم

طرز تهیه قهوه پرتقالی

مرحله اول: تهیه اسپرسو

ابتدا باید اسپرسو تهیه کنید، برای تهیه اسپوسو می توانید قهوه را داخل بسکت موکاپات بریزید و داخل مخزن آن آب بریزید و روی حرارت قرار دهید و تا به جوش بیاید و قهوه خارج شود یا می توانید از دستگاه اسپرسو استفاده کنید و دو شات اسپرسو بگیرید.

مرحله دوم: تهیه آب پرتقال

می توانید از پرتقال تازه یا صنعتی استفاده کنید ولی برای طعم بهتر پیشنهاد می شود چند عدد پرتقال را از وسط به دو نیم کنید و آب پرتقال را بگیرید و یک بار از صافی رد کنید تا تفاله ها گرفته شود.

مرحله سوم: تهیه قهوه پرتقالی

در ادامه برای تزیین لیوان دور لبه لیوان را داخل آب پرتقال بزنید و کمی ترافل را داخل بشقاب ریخته و لیوان را داخل ترافل زده و بعد چند قطعه یخ داخل لیوان بی اندازید و آب پرتقال را تا نیمه بریزید و مابقی حجم لیوان را اسپرسو را به آرامی بریزید تا لایه ها مخلوط نشوند و بعد برای تزیین از یک اسلایس پرتقال استفاده کنید و این نوشیدنی را خنک میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه قهوه پرتقالی

  1. می توانید بجای یخ از چند اسکوپ بستنی وانیلی استفاده کنید تا یک نوشیدنی فوق العاده جذاب داشته باشید.
  2. به دلخواه می توانید ۲ ق غذا خوری سیروپ کارامل به مواد اضافه کنید تا طعم کاراملی فوق العاده ی داشته باشد.
  3. اگر دوست دارید قهوه شما طعم قوی تر داشته باشید می توانید کمی کمتر از نصف آب پرتقال بریزید و با نسبت ها بازی کنید تا به طعم ایده آل خود برسید.
  4. می توانید به دلخواه از شیرین کننده نیز برای این نوشیدنی استفاده کنید.
  5. اجازه دهید قهوه قبل از ریختن روی یخ کمی خنک شده باشد.
  6. می توانید از کف شیر نیز برای روی این نوشیدنی استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه