طرز تهیه کوکتل لیمو با آب گازدار، برگ نعنا و عسل ساده و خوشمزه

طرز تهیه کوکتل لیمو

 

یکی از انواع نوشیدنی ها سرد می باشد که در بیشتر رستوران ها و کافی شاپ ها سرو می شود و آنقدر راحت است که می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید و در کنار غذاهای خود بجای نوشیدنی مضر سرو کنید اما کوکتل که بیشتر با میوه ها و آب های گاز دار تهیه می شود و انواع مختلفی دارد و بسته به نوع آنها قبل شام یا نهار یا همراه با غذا میل می کنند. اما امروزه هزاران نوع کوکتل در دنیا وجود دارد که هر کشور بنا به ذائقه و سلیقه مواد مختلفی در تهیه کوکتل ها استفاده می کنند و برای مثال می توان گفت کوکتل موهیتو یک کوکتل کوبایی می باشد که در آمریکا بشدت محبوب است اما امروزه به انواع نوشیدنی های سرد کوکتل می گویند که می تواند الکی و غیر الکلی باشد. اما واژه کوکتل به معنای دم خروس می باشد یعنی از دو بخش کوک و تل ترکیب شده کوک به معنی خروس و تل به معنای دم است و تاریخچه آن به سال ۱۸۰۶ بر می گردد. امروز در پارسی دی کوکتل لیمو با آب گازدار، برگ نعنا و عسل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب گاز دار۱ و ۱/۲ پیمانه
عسل۳ ق غذا خوری
برگ نعنا۲۰ برگ
لیموترش۳ عدد
یخ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کوکتل لیمو با آب گازدار، برگ نعنا و عسل

مرحله اول: آماده سازی لیمو

ابتدا لیموها را شسته و سر و ته لیمو را با چاقو جدا کنید سپس به صورت حلقه ای برش بزنید و بعد با چاقو هسته لیموها را جدا کنید زیرا هسته ها باعث تلخی نوشیدنی می شود پس حتما این کار را انجام دهید.

مرحله دوم: کوبیدن مواد

حالا لیموترش اسلایس شده را به همراه برگ های نعنا که از قبل پاک کرده و شستید داخل یک هاون ریخته و یا از شیکر می توانید استفاده کنید سپس با هاون لیمو و نعنا را خوب بکوبید تا عصاره نعنا خارج و آب لیموترش نیز خارج شود.

مرحله سوم: تهیه کوکتل لیمو

در ادامه عسل را به کاسه اضافه کنید و مجدد کمی با هاون بزنید تا مواد مخلوط شوند. حالا با قاشق از مواد لیمویی داخل لیوان ها بریزید و یخ بریزید و حالا آب گاز دار اضافه کنید و با برش های لیمو و نعنا این نوشیدنی را تزئین کنید و خنک بنوشید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کوکتل لیمو و نعنا

  1. می توانید از آب استفاده کنید ولی طعم این کوکتل با آب گازدار فوق العاده می شود.
  2. می توانید به جای عسل از شکر استفاده کنید.
  3. اگر از اینکه نعناها درسته داخل لیوان هستند حسی خوبی ندارید می توانید نعنا ها را کاملا له و پودر کنید.
  4. می توانید مقداری شکر را بنا به ذائقه خود بیشتر بریزید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه