طرز تهیه سابله بادام خانگی نرم خوشمزه با روغن قنادی به روش قنادی

دستور پخت سابله بادام

طرز تهیه سابله بادام

 

سابله بادام یکی از شیرینی ها بسیار خوشمزه و سنتی می باشد. سابله یکی از انواع شیرینی ها می باشد که بیشتر در فرانسه تهیه می شود و شکل آن به صورت گردو دالبری می باشد. این شیرینی طرز تهیه راحتی دارد ولی نیاز به روغن قنادی دارد. سابله بادام را می توانید برای مهمانی و مراسمات مختلف مانند عید نوروز تهیه کنید. شما می توانید این شیرینی را همانند دیگر شیرینی ها در فر و یا بدون فر به روی گاز نیز تهیه کنید. شیرینی ها سنتی در ایران بسیار محبوب بوده و در پذیرایی و مهمانی گزینه اول می باشد. شما می توانید سابله بادام را به راحتی تهیه کنید و با پودر پسته و کمی بریلو قرمز همانند عکس تزئین کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سابله بادام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سابله بادام فرانسوی

  • زرده تخم مرغ ۱ عدد
  • روغن جامد قنادی ۱۰۰ گرم
  • پودر قند ۱۲۰ معادل ۲/۳ پیمانه
  • بادام پودر شده ۶۰ گرم معادل ۱/۲ پیمانه
  • آرد سفید ۲۰۰ گرم معادل ۱ و ۱/۳ پیمانه
  • پودر هل ۱ ق چای خوری

طرز تهیه سابله بادام با روغن قنادی و آرد سفید

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا همه مواد به خصوص روغن قنادی را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. روغن قنادی را به راحتی می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. آرد سفید را الک کنید تا سبک شود. بادام را داخل آسیاب ریخته و پودر کنید.

مرحله دوم: هم زدن روغن

در ادامه روغن جامد را به همراه پودر قند الک شده با همزن برقی چند دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ و کمی حجیم شود. در ادامه زرده تخم مرغ را که از سفیده جدا کردید اضافه کنید و به همراه آن پودر هل را نیز بریثزید و مجدد مواد را ۱ دقیقه هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن پودر بادام

در ادامه پودر بادام را به مواد فوق اضافه کنیدو مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید. حالا باید آرد را کم کم اضافه کنید تا مواد حالت پودر به خود بگیرد. برای استحکام بیشتر مواد باید از چرخ گوشت دوبار رد کنید تا نرم و لطیف شود. خمیر نیازی به استراحت ندارد.

مرحله چهارم: پخت سابله بادام

فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود. حالا خمیر را بین دو نایلون با وردنه باز کنید. مقدار ضخامت خمیر کاملا بسته به قالبی که قرار است استفاده کنید دارد، حدود نیم تا ۱ سانت کافی است. حالا به دلخواه روی شیرینی چند عدد پرک بادام قرار دهید و کمی پودر پسته بریزید. سینی را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۶۰ قرار دهید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سابله بادام خوشمزه و مجلسی

  1. می توانید ۱۰ الی ۱۵ روز در ظرف دربسته در محیط خنک نگهداری کنید.
  2. برای فر های برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  3. برای اینکه پرک بادام روی شیرینی ها فیکس شود می توانید از کمی سفیده تخم مرغ استفاده کنید.
  4. می توانید داخل تابه دو طرفه به روی گاز نیز تهیه کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه سابله بادام خانگی نرم خوشمزه با روغن قنادی به روش قنادی
5 (100%) 1 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments