طرز تهیه شیرینی شکر پاره خانگی ترکی ساده و خوشمزه با فر

طرز تهیه شیرینی شکر پاره

 

یکی از شیرینی های بسیار محبوب ترکی می باشد که طرز تهیه آسانی دارد و شما می توانید در لیست شیرینی های نوروزی خود اضافه کنید و با تنوع دادن در شیرینی های نوروزی طعم های مختلفی را امتحان کنید. شکر پاره ترکی از مخلوط آرد و سمولینا تهیه می شود که شما برای تهیه این شیرینی حتما باید سمولینا را تهیه کنید تا به نتیجه دلخواه برسید این آرد در لوازم قنادی و عطاری ها موجود می باشد. این شیرینی بعد از پخت داخل شهد یا همان شربت قرار می گیرد و طعم و مزه دلچسبی دارد و کنار چای و قهوه بسیار لذت بخش است. امروز در پارسی دی شیرینی شکر پاره خانگی ترکی با فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

تخم مرغ۳ عدد
شکر۱۲۰ گرم
کره نرم۱۲۰ گرم
روغن مایع۹۰ گرم
وانیل۱ ق مربا خوری
آرد سمولینا۲۰۰ گرم
آرد سفید۴۷۰ گرم
پودر هل۱/۲ ق مربا خوری
بیکینگ پودر۱/۲ ق مربا خوری

مواد لازم برای تهیه شربت

شکر۵۰۰ گرم
آب۳۵۰ میلی لیتر
هل۲ عدد
زعفران۱ ق غذا خوری
آب لیمو ترش۱  ق غذا خوری

طرز تهیه شیرینی شکر پاره خانگی ترکی با فر

مرحله اول : تهیه شربت شیرینی

ابتدا آب و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید وقتی به جوش آمد زمان بگیرید باید ۱۰ دقیقه ریز جوش بزند سپس دانه هل و زعفران و آب لیمو را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید شربت باید خنک باشد نیاز به غلیظ شدن نیست.

مرحله دوم : هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی بزنید تا تخم مرغ حجیم و کرم رنگ شود سپس کره و روغن مایع و پودر هل را اضافه کنید و مجدد با افزودن هر کدام خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

مرحله سوم : افزودن آرد و تهیه خمیر

در ادامه سمولینا و بیکینگ پودر را اضافه کنید و با همزن با سرعت کم هم بزنید سپس آرد را به تدریج اضافه کنید و با توجه به نوع آردهای مختلف حتما کم کم اضافه کنید تا مانند خمیر جمع شود پس حتما بیش از اندازه آرد نریزید.

مرحله چهارم : پخت شیرینی شکر پاره

از خمیر به اندازه ۵۰ گرم بردارید و در دست گلوله کنید سپس مانند تصویر به آن شکل دهید و با کمک چاقو روی آن چند خط بی اندازید سپس با کمک کمی زرده و شیر و زعفران شیرینی شکر پاره را رومال کنید. سپس شیرینی آماده شده را داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید و داخل فر گرم به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه در دمای ۱۷۰ قرار دهید و برای طلایی شدن روی شیرینی چند دقیقه روی فر را روشن کنید.

مرحله آخر

وقتی شیرینی ها آماده شدند از فر خارج کنید و کمی که از داغی افتاد آن را از کاغذ روغنی جدا کنید و همان طور که داغ است داخل یک ظرف گود قرار دهید و روی آن شربت خنک را بریزید تا شیره جذب شیرینی ها شود اجازه دهید شیرینی ۳۰ دقیقه داخل شربت بماند سپس با پودر پسته تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی شکر پاره ساده

  1. برای نگهداری بهتر است در ظرف دربسته در دمای محیط نگهداری شود.
  2. این مقدار ۲۳ عدد شیرینی شکر پاره به شما می دهد.
  3. بیش از اندازه آرد نریزید تا شیرینی نرم و تردی داشته باشید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه