طرز تهیه ادویه همبرگر خانگی خوش عطر و مزه بسیار آسان و سریع

دستور تهیه ادویه همبرگرطرز تهیه ادویه همبرگر

 

ادویه همبرگر یکی از انواع ادویه های خانگی می باشد. ادویه ها تاثیر بسیار زیادی در مزه و طعم غذاها دارند. همبرگر یکی از پر طرفدارترین فست فود های دنیا است که تمام مزه و طعم آن به ادویه استفاده شده در آن است. با ترکیب این ادویه ها نیاز به اضافه کردن هیچ ماده ی دیگر به همبرگر ندارید و همچنین باعث شکل گیری بهتر همبرگر نیز می شود. سعی کنید از گوشت تازه استفاده کنید. نسبت گوشت به چربی در همبرگر ۸۰ به ۲۰ است و تا زمانی که گوشت حالت نگرفته و منسجم نشده نمک را اضافه نکنید. می توانید برای داشتن ظاهر بهتر همبرگر از دستگاه همبرگر زدن استفاده کنید. برای داشتن ادویه همبرگر حتما تمام مواد لازم را تهیه کنید تا همبرگر بسیار خوشمزه ای را در منزل داشته باشید. امروز در پارسی دی ادویه همبرگر خانگی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ادویه همبرگر خانگی

 • پودر فلفل قرمز ۲ ق غذا خوری
 • پودر فلفل سیاه ۱ ق غذا خوری
 • پودر پیاز ۱ ق غذا خوری
 • پودر خردل ۱ ق غذا خوری
 • جوز هندی ۱/۸ ق مربا خوری
 • تخم گشنیز ۱/۴ ق غذا خوری
 • کاری ۱/۴ ق غذا خوری
 • زنجبیل ۱/۴ ق غذا خوری
 • آویشن ۱/۲ق مربا خوری
 • میخک ۱ پنس

طرز تهیه ادویه همبرگر خوش عطر و بو

مرحله اول : آسیاب کردن دانه های ادویه

اگر از دانه های ادویه استفاده می کنید آن ها را داخل آسیاب ریخته و پودر کنید. اگر از دانه ی خردل استفاده می کنید آن را اول تفت داده سپس آسیاب کنید.

مرحله دوم : مخلوط کردن ادویه همبرگر

تمام مواد اولیه را داخل غذاساز یا آسیاب ریخته و دستگاه را روشن کنید تا ادویه ها باهم مخلوط شوند. سپس چند دقیقه صبر کرده و بعد درب غذاساز را باز کنید.

مرحله سوم : نگهداری ادویه همبرگر

ادویه همبرگر را در ظرف دربسته بریزید و در آن را محکم ببندید تا عطر و مزه آن خارج نشود. این ادویه مانند دیگر ادویه ماندگاری بالایی دارد ولی توصیه می شود برای هر بار مصرف به صورت تازه تهیه کنید تا عطر و بو آن بیشتر باشد. حالا ادویه ما آماده شده شما می توانید آن را به گوشت اضافه کنید و همبرگر خود را تهیه کنید.

نکات کلیدی در تهیه ادویه همبرگر خانگی سریع و آسان

 1. برای تهیه پودر پیاز در منزل پیاز ها را شسته و حلقه ای خرد کنید. نباید خیلی ریز خرد شوند وگرنه به سینی فر می چسبند. سپس آب پیاز را گرفته و داخل فر در کمترین حرارت قرار دهید و هر نیم ساعت زیر و رو کنید. سپس پس از خشک شدن آن ها را آسیاب کنید.
 2. نمک در دستور گفته نشده است. هر وقت همبرگر منسجم شد، نمک را به میزان دلخواه اضافه کنید.
 3. از این ادویه برای تهیه سوسیس و کالباس نیز می توانید استفاده کنید.
 4. اگر میزان فلفل قرمز برای شما زیاد بود کمتر بریزید.
 5. می توانید کمی ادویه پاپریکا دودی اضافه کنید.

همچنین ببینید

طرز تهیه ادویه همبرگر خانگی خوش عطر و مزه بسیار آسان و سریع
4 (80%) 4 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments