طرز تهیه ادویه همبرگر خانگی خوش عطر و مزه بسیار آسان و سریع

طرز تهیه ادویه همبرگر

یکی از انواع ادویه های خانگی می باشد. ادویه ها تاثیر بسیار زیادی در مزه و طعم غذاها دارند. همبرگر یکی از پر طرفدارترین فست فود های دنیا است که تمام مزه و طعم آن به ادویه استفاده شده در آن است. با ترکیب این ادویه ها نیاز به اضافه کردن هیچ ماده ی دیگر به همبرگر ندارید و همچنین باعث شکل گیری بهتر همبرگر نیز می شود. سعی کنید از گوشت تازه استفاده کنید. نسبت گوشت به چربی در همبرگر ۸۰ به ۲۰ است و تا زمانی که گوشت حالت نگرفته و منسجم نشده نمک را اضافه نکنید. می توانید برای داشتن ظاهر بهتر همبرگر از دستگاه همبرگر زدن استفاده کنید. برای داشتن ادویه همبرگر حتما تمام مواد لازم را تهیه کنید تا همبرگر بسیار خوشمزه ای را در منزل داشته باشید. امروز در پارسی دی ادویه همبرگر خانگی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

پودر فلفل قرمز۲ ق غذا خوری
پودر فلفل سیاه۱ ق غذا خوری
پودر پیاز۱ ق غذا خوری
پودر خردل۱ ق غذا خوری
جوز هندی۱/۸ ق مربا خوری
تخم گشنیز۱/۴ ق غذا خوری
کاری۱/۴ ق غذا خوری
زنجبیل۱/۴ ق غذا خوری
آویشن۱/۲ق مربا خوری
میخک۱ پنس

طرز تهیه ادویه همبرگر

1مرحله اول : آسیاب کردن دانه های ادویه

اگر از دانه های ادویه استفاده می کنید آن ها را داخل آسیاب ریخته و پودر کنید. اگر از دانه ی خردل استفاده می کنید آن را اول تفت داده سپس آسیاب کنید.

2مرحله دوم : مخلوط کردن ادویه همبرگر

تمام مواد اولیه را داخل غذاساز یا آسیاب ریخته و دستگاه را روشن کنید تا ادویه ها باهم مخلوط شوند. سپس چند دقیقه صبر کرده و بعد درب غذاساز را باز کنید.

3مرحله سوم : نگهداری ادویه همبرگر

ادویه همبرگر را در ظرف دربسته بریزید و در آن را محکم ببندید تا عطر و مزه آن خارج نشود. این ادویه مانند دیگر ادویه ماندگاری بالایی دارد ولی توصیه می شود برای هر بار مصرف به صورت تازه تهیه کنید تا عطر و بو آن بیشتر باشد. حالا ادویه ما آماده شده شما می توانید آن را به گوشت اضافه کنید و همبرگر خود را تهیه کنید.

فوت و فن های دستور تهیه ادویه همبرگر خانگی سریع و آسان

  1. برای تهیه پودر پیاز در منزل پیاز ها را شسته و حلقه ای خرد کنید. نباید خیلی ریز خرد شوند وگرنه به سینی فر می چسبند. سپس آب پیاز را گرفته و داخل فر در کمترین حرارت قرار دهید و هر نیم ساعت زیر و رو کنید. سپس پس از خشک شدن آن ها را آسیاب کنید.
  2. نمک در دستور گفته نشده است. هر وقت همبرگر منسجم شد، نمک را به میزان دلخواه اضافه کنید.
  3. از این ادویه برای تهیه سوسیس و کالباس نیز می توانید استفاده کنید.
  4. اگر میزان فلفل قرمز برای شما زیاد بود کمتر بریزید.
  5. می توانید کمی ادویه پاپریکا دودی اضافه کنید.

همچنین ببینید

از
7
دیدگاه