طرز تهیه شربت زنجبیل و لیمو خانگی ساده و خوشمزه و پر خاصیت

طرز تهیه شربت زنجبیل

یکی انواع شربت ها می باشد که از ترکیب لیمو و زنجبیل تهیه می شود و برای روزهای گرم تابستانی بسیار مناسب است و همچنین به دلیل داشتن زنجبیل نیز مفید است، زنجبیل نوعی ادویه از ریشه گیاهان می باشد و عموما در آشپزی های خاورمیانه و آسیا بسیار پر کاربرد است اما زنجبیل به دلیل ترکیباتی که دارد یک ضد التهاب طبیعی می باشد و همچنین برای درد های ذهنی و کاهش گرفتگی عضلات و کمک اگزما استفاده می شود و روده را بهبود می بخشد. ترکیب این گیاه پر فایده با لیمو خاصیت آن را چند برابر می کند و برای رفع تشنگی نیز مفید است. امروز در پارسی دی شربت زنجبیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

لیموترش تازه۱.۵ کیلوگرم
شکر۲ پیمانه
زنجبیل تازه۵ سانت
آب جوش۳.۵ پیمانه

طرز تهیه شربت زنجبیل

1مرحله اول: مخلوط کردن شکر و زست لیمو

ابتدا شکر را داخل یک کاسه بریزید و پوست تمام لیموها را با کمک رنده ریز بسابید ولی دقت کنید فقط قسمت زرد رنگ را رنده بزنید اصلا نباید قسمت سفید رنگ لیمو را رنده بزنید زیرا باعث تلخ شدن شربت می شود حالا دستکش انداخته و مخلوط زست لیمو و شکر را به مدت ۱۵ دقیقه خوب چنگ بزنید تا عطر لیمو خارج شود.

2مرحله دوم: جوشاندن زنجبیل

زتجبیل را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل یک ظرف بریزید و آب جوش را به آن اضافه کنید سپس برای ۱۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید تا کمی بجوشد و عصاره زنجبیل خارج شود.

3مرحله سوم: تهیه آب لیموترش

در ادامه لیموترش را نصف کنید و بعد آب لیموها را بگیرید حالا زنجبیل را به مخلوط شکر و زست لیمو اضافه کنید و هم بزنید تا دانه های شکر حل شود سپس کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

4مرحله چهارم: تهیه شربت زنجبیل

در ادامه آب لیموترش را به شربت اضافه کنید و بعد شربت بدست آمده را از صافی رد کنید تا تفاله لیمو و زنجبیل داخل صافی بماند شربت بدست آمده است این شربت غلظت زیادی دارد باید با مقدار آب دلخواه آن را مخلوط و تنظیم کنید.نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شربت زنجبیل و لیمو

  1. به دلخواه و ذائقه خود می توانید مقدار شکر و لیموترش را تنظیم کنید.
  2. طعم زنجبیل در این شربت مشخص است و می توانید به دلخواه مقدار آن را کم و زیاد کنید.
  3. از لیمو شیرازی و یا لیمو جهرمی می توانید در تهیه این شربت استفاده کنید.
  4. می توانید شربت را داخل شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید.
  5. به قدری باید شکر و زست را هم بزنید تا رنگ لیمو داخل شکر باز شود.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه