طرز تهیه آب کرفس و لیمو خوش طعم، پر خاصیت و مفید برای بدن

آب کرفس و لیمو

یکی از بهترین نوشیدنی ها در سراسر دنیا می باشد که بسیار مقوی بوده. کرفس گیاهی است که با آن هم می توانید غذاهای مختلف و نوشیدنی های گوناگون تهیه کنیم. آب کرفس و لیمو یکی از نوشیدنی ها بسیار خوب برای کاهش وزن است اگر در کنار ورزش کردن مصرف شود بسیار مفید است و خوردن آن به تنهایی بدون ورزش تاثیری در لاغری ندارد. سدیم پتاسیم موجود در آب کرفس و لیمو موجب تعادل مایعات در بدن می شود و سموم بدن را دفع می کند اما این نوشیدنی مقوی علاوه بر لاغری به دلیل داشتن ویتامین C نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن است که در موقع سرماخوردگی می توانید یکی از بهترین نوشیدنی ها باشد تا شما زودتر درمان شوید اگر شما سنگ کیسه صفرا دارید خوردن آب کرفس و لیمو در روز به دفع سنگ نیز بسیار کمک می کند و همچنین برای رفع جوش های بدن نیز بسیار مفید است. اگر دوست دارید تاثیرات آب کرفس و لیمو را به صورت چمشگیر ببینید آن را هر روز صبح ناشتا میل کنید. امروز در پارسی دی آب کرفس و لیمو را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

ساقه کرفس۱ دسته
لیمو ترش۱ عدد
آب۱/۲ فنجان
یخبه مقدار لازم

طرز تهیه آب کرفس و لیمو

1مرحله اول : آماده سازی کرفس

ابتدا ساقه های کرفس را خرد کنید سپس برگ های کرفس را نیز پاک کنید و همراه با ساقه های کرفس خوب بشورید اجازه دهید ساقه های کرفس نیم ساعت داخل آب سرد بماند تا تمام کثیفی آن خارج شود سپس بگذارید داخل آبکش تا خشک شود.

2مرحله دوم : آماده سازی لیمو

لیمو ترش را از وسط به دو نیم کرده و هسته آن را جدا کنید تا باعث تلخی لیمو نشود.

3مرحله سوم : میکس مردن مواد

ساقه های کرفس را به همراه با چند برگ کرفس و لیمو ترش به همراه آب داخل میکسر یا مخلوط کن ریخته تا خوب پوره شوند وقتی به این مرحله رسید یخ را اضافه کنید و چند تا پالس دیگر بزنید تا یخ ها نیز پوره شوند تا نوشیدنی خنکی داشته باشید آب کرفس لیمو ما حاضر است آن ها را در لیوان ریخته و با برگ کرفس و برش لیمو تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه آب کرفس و لیمو

  1. اگر طعم کرفس را زیاد دوست ندارید می توانید با ۱ عدد سیب این نوشیدنی را تهیه کنید.
  2. افزودن چند برگ نعنا طعم فوق العاده ای به آب کرفس و لیمو می دهد.
  3. اگر دوست ندارید آب کرفس و لیمو را تگرگی درست کنید یخ را حذف کنید.
  4. می توانید ساقه های کرفس با آبمیوه گیری بزنید.
  5. اگر بعد از مخلوط شدن هنوز آب کرفس زلال نبود می توانید از صافی رد کنید.

همچنین ببینید 

از
5
دیدگاه