طرز تهیه کیک آلو قرمز خانگی خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک آلو

 

 

از کیک های خوشمزه تابستانی می باشد که بسیار طعم و مزه خوبی دارد و یک کیک بین المللی است و در فرانسه این بیشتر تهیه می شود و پر طرفدار است. کیک آلو را می توانید برای مهمانی و عصرانه و دورهمی ها تهیه کنید و به دلخواه میزان شکر را کم و زیاد کنید مقدار شکر گفته شده در رسپی شیرینی متعادلی به این کیک می دهد ولی به دلخواه می تواند کم شیرین تر یا شیرین تر تهیه کنید. پس تا فصل آلو می باشد این کیک را حتما تهیه کنید. در تهیه این کیک خوشمزه می توانید آلوها را کف قالب چیده و به صورت برگردان تهیه کنید و یا می توانید آلو ها را اسلایس کنید و روی کیک استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک آلو قرمز خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
شکر۲/۳ پیمانه
آلو۴ عدد
روغن۱/۳ پیمانه
شیر ولرم۱/۲ پیمانه
آرد۱ و ۱/۳ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
وانیل۱ ق چای خوری

طرز تهیه کیک آلو قرمز خانگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا تمام مواد کیک را در دمای محیط قرار دهید و بعد فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود سپس در ادامه آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد هوا دهی شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و ابتدا با دور کم و سپس کم کم سرعت را زیاد کنید و با همزن به مدت ۵ دقیقه بزنید تا مخلوط حجیم و کرم رنگ شود سپس روغن را اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه شیر ولرم را به مواد اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید سپس مخلوط آرد الک شده را طی چند مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی در یک جهت هم بزنید تا یکدست شود. سپس آلوها را شسته و از وسط به دو نیم کنید و اسلایس کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک آلو

حالا قالب مورد نظر را که با این حجم از مواد باید یک قالب گرد به قطر ۱۵ سانت را در نظر بگیرید را چرب کنید و کف قالب کاغذ روغنی بیندازید سپس مایه کیک را داخل قالب ریخته و اسلایس های آلو را روی سطح کیک قرار دهید حالا قالب را در پنجره وسط فر به مدت ۴۰ الی ۵۰ دقیقه در دمای ۱۷۵ درجه بگذارید تا کیک پخته و پف کند سپس از فر خارج کنید و روی آن به دلخواه کمی پودر قند پاشید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک آلو

  1. بهتر است از آلو های شیرین استفاده کنید.
  2. در فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر انتخاب کنید.
  3. چون زمان فرها متفاوت است پس حتما بعد ۴۰ دقیقه چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید و اگر فر شما کانوکشن نداشت گریل را در انتها روشن کنید تا روی کیک طلایی شود.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه