طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی خوشمزه با کره مرحله به مرحله

Oscar sweets

یکی از خوشمزه ترین شیرینی نوروزی می باشد که در آمریکا به آن شیرینی اثر انگشتی و در سوئد غار تمشک نیز می گویند و منشا آن احتمالا سوئد باید باشد. شیرینی اسکار ماندگاری خوبی دارد و با گردو و یا نارگیل تهیه می شود ما سعی می کنیم مقدار مواد اولیه به پیمانه نیز گفته شود ولی حتما سعی کنید برای شیرینی نوروزی یک ترازو تهیه کنید تا خروجی کار خوب باشد و زحمت های شما هدر نرود مانند دیگر شیرینی های نوروزی می توانید این شیرینی را با فر و بدون فر نیز تهیه کنید و به دلخواه با بریلو های رنگی تزئین کنید. شما می توانید شیرینی اسکار را در طعم ها مختلف تهیه کنید و با پودر پسته یا کنجد یا بادام کاور کنید. امروز در پارسی دی شیرینی اسکار گردویی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

کره یا مارگارین۱۵۰ گرم
پودر قند۱۰۰ گرم (۲/۳ پیمانه)
تخم مرغ۲ عدد
آرد۲۵۰ گرم (۲.۵ پیمانه)
وانیل۱/۴ ق چای خوری
پودر هل۱/۲ ق چای خوری
گردو خرد شده۱ پیمانه

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

1مرحله اول: هم زدن کره

کره را از قبل در دمای محیط قرار داده تا نرم شود سپس به همراه پودر قند داخل کاسه ریخته و بمدت ۷ دقیقه با دور تند همزن برقی بزنید تا کره کرم رنگ و حجیم شود.

2مرحله دوم: افزودن زرده

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. زرده را به همراه وانیل و پودر هل به کره افزوده و مجدد به مدت ۱ دقیقه دیگر هم بزنید تا زرده ها جذب کره شوند.

3مرحله سوم: افزودن آرد

آرد را به تدریج به مواد فوق اضافه می کنیم و با لیسک هم بزنید تا مانند خمیر در وسط کاسه جمع شود.

4مرحله چهارم: تهیه شیرینی اسکار گردویی

سفیده تخم مرغ را با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و پودر گردو خرد شده را نیز داخل یک ظرف دیگر بریزید و در کنار هم قرار دهید (می توانید بجای گردو از هر نوع مغز پودر شده یا پودر نارگیل یا کنجد استفاده کنید) از مواد خمیر برداشته و در دست گرد کنید باید کاملا بدون ترک باشد سپس ابتدا گلوله را در سفیده تخم مرغ سپس در پودر گردو بغلطانید.

5مرحله پنجم: پخت شیرینی اسکار در فر

گلوله های گردویی را داخل سینی فر با فاصله از هم قرار دهید سپس در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا زیر شیرینی ها کمی تغییر رنگ دهد سپس از فر خارج کنید و بعد از اینکه از داغی افتاد از روی سینی جدا کرده و با بریلو و یا شکلات تخته ای ذوب شده تزئین کنید. نوش جان

6مرحله ششم: طرز تهیه شیرینی اسکار بدون فر

برای پخت شیرینی بدون فر داخل تابه یا قابلمه مورد نظرمون دو لایه کاغذ روغنی انداخته، تابه رو ۵ دقیقه روی شعله پخش کن با حرارت ملایم گذاشته تا کمی گرم شود. سپس شیرینی ها رو داخلش چیده و درب تابه رو می گذاریم و به مدت ۱ ساعت با حرارت ملایم قرار می دهیم تا وقتی زیر شیرینی ها طلایی شد.

فوت و فن های دستور پخت شیرینی اسکار 

  1. با این مقدار مواد حدود ۸۰ عدد شیرینی اسکار خواهید داشت.
  2. برای فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  3. تا دو هفته در جای خشک و خنک قابل نگهداری می باشد.
  4. برای اینکه گردو به شیرینی بچسبد باید آن را یکدست و ریز خرد کنید.
  5. همه مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود.
  6. حتما کره را ۷ دقیقه با دور تند بزنید تا علاوه بر پوک شدن شیرینی بوی کره از بین برود.
  7. می توانید از مارگارین برای تهیه شیرینی اسکار استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
5
دیدگاه