طرز تهیه حلوا اوماج اردبیلی خوشمزه و مجلسی همراه با فوت و فن

حلوا اوماج

حلوا اردبیلی یا به اصطلاح ترکی ( اوماج حالواسی) یکی از خوش مزه ترین حلواهای این خطه از کشور عزیزمون می باشد که در ماه رمضان یا مراسمات نذری ها پخته می شود حلوای اوماج در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی هم یک حلوای مرسوم است و تبریزی‌ها، زنجانی‌ها، گرگانی‌ها و اهالی شهر ارومیه هم درست می‌کنند. طرز درست کردن حلوا اوماج بسیار ساده می باشد این حلوا به شکل سنتی حتما باید با زردچوبه پخته شود و تمام خوشمزه بودن و اصیل بودن این حلوا به بودن زردچوبه است ولی می توانید بجاش از زعفران نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی حلوا اوماج بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد۲ پیمانه
شیر پرچرب۲ پیمانه
روغن۱ پیمانه
زردچوبه۱ ق غغذا خوری

طرز تهیه حلوا اوماج

1مرحله اول : تهیه شربت حلوا

ابتدا شکر و آب را باهم مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید تا ذارات شکر حل شود نیاز به جوشیدن و قوام شربت نیست زیرا این کار باعث خشک شدن حلوا می شود.

2مرحله دوم : اسپری کردن شیر

آرد را با زردچوبه مخلوط کنید و داخل یک سینی بریزید سپس شیر در یک آبپاش ریخته و روی آرد ها اسپری کنید تا حدی که آرد به شکل خرد نان دربیاد (به شکل گوله شدن آرد به اصطلاح اوماج گفته می شود ) سپس سینی را به مدت ۳۰ دقیقه در محیط قرار می دهیم تا خشک شود سپس با کمک غذاساز یا آسیاب آن را خوب پودر کنید.

3مرحله سوم : سرخ شدن آرد

داخل یک قابلمه روغن را ریخته و روی حرارت می گذاریم تا داغ شود سپس مخلوط آرد را اضافه کرده و حدود ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید آرد این حلوا نباید زیاد سرخ شود کمی که بوی خامی آن از بین رفت کافی است و حالا شربت را اضافه می کنیم و هم می زنیم حرارت را در این مرحله کم کرده تا حلوا کمی جمع شود.

4مرحله آخر

وقتی حلوا جمع شد دمکنی رو در قابلمه بگذارید و حلوا را بمدت ۱ ساعت دم بگذارید در حین دم کشیدن چند بار هم بزنید تا حلوا ته نگیرید وقتی سرد شد روی دیس کشیده و به دلخواه روش را تزئین کنید. نوش جان

مواد لازم برای تهیه شربت

آب۲ پیمانه
شکر۲ پیمانه

فوت و فن های دستور پخت حلوا اوماج

  1. حلوا اوماج را پس آماده شدن به راحتی می توانید قالب بزنید.
  2. حلوا اوماج نباید زیر دندان سفت باشد اگر اینطور شد مقداری آب جوش با حلوا مخلوط کنید.
  3. آرد را زیاد سرخ نکنید وگرنه حلوا سفت می شود.
  4. به دلخواه برای رنگ بیشتر می توانید از کمی زعفران دم کرده غلیظ استفاده کنید.
  5. از شیره انگور نیز می توانید در تهیه این حلوا استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
9
دیدگاه

  • نام من ۳ سال پیش

    مرسی

    پاسخ