طرز تهیه سوپ کدو تنبل و گل کلم

سوپ کدو تنبل و گل کلم

یکی از آن دسته از سوپ های رژیمی است که بسیار مقوی و سالم است. در این دستور پخت سوپ از مجله پارسی دی قصد داریم طرز تهیه سوپ کدو تنبل و گل کلم را آموزش دهیم.

مواد لازم

 

گل کلم۱ عدد
روغن۱ ق غذا خوری
کدو تنبل۱/۲ عدد
سیر۲ حبه
گشنیز۱/۴ پیمانه
شیر نارگیل۱ پیمانه
موسیر۲ عدد
عصاره سبزیجات۱ عدد
دانه گشنیز (آسیاب شده)۱ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه سوپ کدو تنبل و گل کلم

مرحله اول: آماده سازی

فر را از قبل تا ۴۰۰ درجه گرم کنید. یک سینی فر برداید و گل کلم را با ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون، فلفل، نمک و نیمی از تخم گشنیز روی آن بگذارید. برای نیم ساعت در فر کباب کنید تا زمانی که قهوه ای طلایی شود.

مرحله دوم: افزودن هویج

در طول پخت، آن را کمی تکان دهید تا زیر و رو شود. هویج را پوست کنده و ریز خرد کنید. موسیرها را نصف کنید، پوست بکنید و قطعه قطعه کنید. سیر را به قطعات نازک برش دهید و گشنیز را خرد کنید.

مرحله سوم: تهیه سوپ

مقداری روغن را در یک قابلمه بزرگ روی شعله متوسط گرم کنید. هویج، موسیر و گشنیز باقی مانده را به آن اضافه کنید. برای ۵ دقیقه بپزید و بهم بزنید تا نرم شود. سیر را به آن اضافه کرده و برای ۱ دقیقه دیگر بپزید تا زمانی که عطر آن را حس کنید. شیر نارگیل را در قابلمه بریزید و بجوش بیاورید. شعله را پایین بیاورید تا برای ۵ دقیقه آرام بجوشد. پوره کدو تنبل و استاک سبزیجات را به همراه یک فنجان آب اضافه کنید.دوباره سوپ را آهسته بجوشانید و آن را با نمک و فلفل طعم دار کنید. هنگامی که گل کلم آماده شد، سوپ را در کاسه ها بریزید و گلچه های گل کلم را در وسط هر کاسه قرار دهید. سوپ را با دانه های کدو تنبل و گشنیز تزئین کنید و داغ سرو کنید. نوش جان

از
4
دیدگاه