طرز تهیه انگور خمس (مربای گیلانی) مقوی و آسان بدون شکر گام به گام

طرز تهیه انگور خمس

 

محصولی بدون استفاده از شکر و راز خوشمزگی است. اصل مزه انگور خمس در نوع انگورش نهفته شده؛ سیاانگور ارگانیک که معمولا به طور بومی در منطقه گیلان می‌رویند. محصولی متفاوت است که از همنشینی انگور هسته‌دار و گردو به دست می‌آید. اگر دل‌ مان یک خوردنی ناب می‌خواهد، انگور خمس را باید تجربه کنید. می‌توانیم از این معجون خوشرنگ، استفاده‌های جالبی کنیم. مثلا برای خود، صبحانه شیرین و خوشمزه‌ای به نام «خمس آبیج» یا املت انگور درست ‌کنیم.با تفت دادن انگور خمس در کره و شکستن چند تخم‌مرغ به آن آماده می‌شود و می‌توانیم با نان نوش جان کنیم. غیر از این املت شیرین و پرانرژی، می‌توانیم انگور خمس با مغز گردو و نان یا حتی، به سبک مردم گیلان، با کته سرد هم تجربه‌ ای متفاوت خواهد شد. در تهیه این این مربا اصلا ذره ی از شکر استفاده نمی شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه انگور خمس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربای سیب

 

مواد لازم

انگور بی دانه۱ کیلوگرم
گردو۱ مشت
هلدر صورت تمایل ۱ عدد

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربای هویج

 

طرز تهیه انگور خمس

مرحله اول: آماده سازی انگور

ابتدا باید انگور بی دانه را پاک یا همان دانه کنید و بشورید و بعد ۱/۴ از انگور ها را داخل یک کاسه بریزید و با گوشتکوب دستی خوب بکوبید تا له و آب آن در بیاد  و بعد به همراه انگور های سالم داخل یک قابلمه روحی یا استیل بریزید و روی حرارت قرار دهید.

مرحله دوم: پخت انگور

در ادامه صبر کنید تا مواد بجوش بیاید و شروع به کف کردن کند، کف روی انگور ها را بگیرید و درب قابلمه را قرار دهید و برای ۱ ساعت و نیم یا ۲ ساعت بگذارید تا پخته شود و بعد از این زمان مشاهده می کنید که رنگ انگور ها را تغییر کرده است.

مرحله سوم: هم زدن مواد

در ادامه درب قابلمه را بردارید و روی حرارت کم مداوم هم بزنید تا آب اضافه مواد کاملا کشیده شود و مربا به غلظت برسد، این مربا را هرچقدر بیشتر هم بزنید خوشرنگ و خوشمزه تر می شود و بعد گردو خرد شده و هل را اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه مربای گیلانی

در ادامه وقتی مربا کاملا چسبنده و غلیظ شد آماده شده است و شما می توانید برای صبحانه یا عصرانه این مربای قوی و بدون شکر را سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربای انجیر زرد

 

فوت و فن های دستور پخت انگور خمس

  1. انگور بهتره بدون دونه باشد و اگه از انگور قرمز محلی استفاده کنبد مرباتون خوشرنگ تر می شود.
  2. سعی کنید از انگور شیرین استفاده کنید این مربا شکر ندارد و شیرینی آن کاملا طبیعی است.
  3. افزود گردو و هل دلخواه است.
  4. حرارت باید کم باشد و زمان پخت بالا تا مربا پخته و خوشرنگ شود.

 

همچنین ببینید: فوت و فن های مربای هویج

از
1
دیدگاه