طرز تهیه شوربا عدس لذیذ و مقوی بدون گوشت (سوپ تابستانی)

طرز تهیه شوربا عدس

 

شوربا یکی از پیش غذا های بسیار خوشمزه و ساده است که به روش های مخلتفی تهیه می شود و این بار قرار با هزینه و وقت کم یک آش یا سوپ خوشمزه در خانه تهیه کنید. شوربای عدس یک ترکیب عدس پخته و سیر و ماست و نعنا سرخ شده فوق العاده می شود و هر موقع که هوس یک سوپ یا آش خوشمزه کردید ولی زمان کافی برای خیساندن حبوبات یا پخت آن ندارید شوربای عدس بهترین گزینه می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه شوربای عدس خوشمزه و اقتصادی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ جو ساده با مرغ

 

مواد لازم

ماست۲ لیوان
عدس۱ لیوان
آرد گندم۲ ق غذا خوری
زرده تخم مرغ۱ عدد
رشته آشیبه مقدار دلخواه
سیر۴ حبه
کرهبه مقدار لازم
نعنابه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ شیر و خامه و قارچ

 

طرز تهیه شوربا عدس

مرحله اول: آماده سازی مواد

در ابتدا باید عدس را پاک کنید را به همراه کمی آب خیس کنید ۱ ساعت خیس کردن کافی می باشد و زمانی که عدس کمی پف کرد کافی است این کار باعث می باشد عدس بهتر پخته می شود. ماست را نیز در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. زرده را از سفیده جدا کنید.

مرحله دوم: پخت عدس

عدس را به همراه آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا عدس پخته و نرم شود وقتی که عدس پخته شد باید رشته آشی را به سه قسمت مساوی خرد کنید به عدس اضافه کنید و هم بزنید و زمان دهید تا رشته پخته و نرم شود.

مرحله سوم: افزودن عدس

در ادامه دو لیوان ماست را داخل یک کاسه بریزید و به همراه آرد گندم و زرده تخم مرغ با چنگال بزنید تا مواد یکدست شود و بعد مواد تهیه شده را به عدس و رشته اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط شود و بعد نمک و فلفل سیاه بزنید و مداوم هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه شوربا عدس

در ادامه باید سیر را پوست بگیرید و رنده یا له کنید و به همراه کمی کره تفت دهید و به شوربا اضافه کنید و هم بزنید سپس در یک تابه دیگر نعنا و روغن را برای ۳۰ ثانیه تفت دهید و به شوربا اضافه کنید و بعد از غلیظ شدن از روی حرارت بردارید و به دلخواه پیازداغ و نعنا داغ تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ جو پرک مجلسی

 

فوت و فن های دستور پخت شوربا عدس

  1. افزوده زرده به شوربا باعث می شود وقتی ماست را اضافه می کنید نبرد و هیچ فرقی در مزه آن ندارد.
  2. می توانید به دلخواه سبزی آش نیز استفاده کنید.
  3. ماست بهتر است کمی ترش باشد تا خوشمزه تر شود.
  4. می توانید به دلخواه از عصاره گوشت یا مرغ استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ مرغ مقوی برای مریض

 

از
2
دیدگاه