طرز تهیه حلوا تنوری خوشرنگ و مجلسی در فر

طرز تهیه حلوا تنوری

 

حلوا ها انواع و اقسام بسیار مختلفی دارند و شما می توانید برای یک میان وعده خوشمزه تهیه کنید. حلوا یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌ های خاورمیانه و مناطق آسیای مرکزی است. این شیرینی سنتی تاریخی در کشورهای مختلف به ویژه ایران، ترکیه، لبنان، اسرائیل، یونان، هند، پاکستان، افغانستان و ارمنستان محبوبیت دارد. حلوا به‌ طور کلی از قند، آرد، روغن یا کره تهیه می شود. حلوا یکی از شیرینی‌های سنتی و محبوب در ایران است و تاریخچه‌ ی طولانی و قدیمی‌ا ی در این کشور دارد. حلوا در ایران به عنوان یک شیرینی مهم و از طعم‌های خاص محسوب می‌شود و در مواقع مختلف مانند مناسبت‌ ها مذهبی و ختم ها یا به عنوان یک عصرانه خوشمزه و مقوی تهیه می شود . حلوای زعفرانی یا حلوا با شیره انگور دو نوع از محبوب ترین حلوا ها در بین ما ایرانی ها می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا تنوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱.۵ لیوان
شکر لیوان
شیر یا آب۱/۴ پیمانه
شیره۱/۴ پیمانه
پودر نارگیل۱/۲ لیوان
هلبه مقدار لازم
کره یا روغن جامد۱/۲ لیوان

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زنجبیلی با آرد گندم به روش تبریزی

 

طرز تهیه حلوا تنوری

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید همه مواد را باهم مخلوط کنید. یعنی همه مواد گفته شده در جدول را داخل یک کاسه بریزید و با کمک یک قاشق مواد را هم بزنید تا یکدست شود. حالا باید مواد تهیه شده را داحل قابلمه بریزید و با کمی قاشق هم بزنید تا شکر کمی ذوب شود.

مرحله دوم: افزودن به قالب

در ادامه باید پودر نارگیل را داخل قالب مخصوص فر بریزید، می توانید از قالب گرد یا لوف به دلخواه استفاده کنید و بعد حلوا تهیه شده در مرحله قبل را روی پودر نارگیل بریزید و با پشت قاشق خوب روی حلوا را صاف کنید.

مرحله سوم: تهیه و پخت حلوا

در ادامه باید قالب مورد نظر را در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۵۰ درجه قرار دهید تا حلوا تنوری پخته شودو در انتها برای این که روی حلوا نیز پخته شود می توانید گریل را روشن کنید برای ۲ دقیقه بگذارید تا روی حلوا نیز برشته شود و بعد از حلوا خارج کنید و بعد از سرد شدن به دلخواه برش بزنید و با پودر نارگیل را روی حلوا را تزیین و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا هویج تبریزی بدون شیر

 

فوت و فن های دستور پخت حلوا تنوری

  1. برای پخت در سولاردم یا فر برقی باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  2. این حلوا بعد از سرد شدن کمی سفت می شود و قابل برش شدن می باشد پس صبر کنید تا از داغی بیفتد و بعد بتوانید راحت به شکل دلخواه برش بزنید.
  3. نیازی نیست حلوا در مرحله اول خیلی روی حرارت باید همین که کمی شکر ذوب شد و حلوا روان تر شد از روی حرارت بردارید.
  4. می توانید از آرد گندم یا سفید یا سنگک برای تهیه این حلوا استفاده کنید.
  5. به دلخواه می توانید از شیره انگور یا خرما استفاده کنید.
از
2
دیدگاه