طرز تهیه حلوا زرد شیرازی خوشرنگ و خوشمزه با آرد برنج به روش اصلی

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

 

حلوا ها انواع و اقسام مختلفی دارند و شما می توانید به روش های منخلتف در ایران تهیه می شود. حلوای شیرازی یکی از محبوب‌ترین انواع حلوا در ایران است که از شهر شیراز به سراسر کشور شهرت دارد. این حلوا از ترکیب آرد برنج، و روغن و کره تهیه می‌شود و ظاهری زرد رنگ و طعمی شیرین و خوشمزه دارد. حلوای شیرازی به دلیل ماندگاری و خواص مغذی آن نیز به عنوان یکی از بهترین خوراکی‌های انرژی‌زا و پرکالری محسوب می‌شود. این حلوا بیشتر در ماه مبارک رمضان تهیه می شود و روش تهیه متفاوتی دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا زرد شیرازی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد برنج۱ پیمانه
شکریک و یک چهارم پیمانه
آبیک و سه چهارم پیمانه
گلابیک چهارم پیمانه
زعفران آب شده غلیظبه مقدار لازم
روغن مایعسه قاشق غذاخوری
پودر نارگیل و خلال پستهجهت تزیین

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید شکر و را با نیمی از آب مخلوط کنید و هم بزنید تا شکر کمی حل شود و بعد زعفران را اضافه کنید و هم بزنید و شکر کاملا حل شود، نیمی دیگر از آب را به همراه گلاب با آرد برنج مخلوط کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد برنج باز شود.

مرحله دوم: افزودن آرد برنج

وقتی شکر حل شد و مخلوط آرد برنج را باید کم کم اضافه کنید و مداوم هم بزنید تا مواد یکدست شود، به قدری هم بزنید تا مواد به غلظت مورد نظر برسد نکته مهم مداوم هم زدن می باشد که بوی خامی مواد گرفته شود و زمانی که به سختی از قاشق ریخته شد نوبت اضافه کردن روغن مایع می باشد.

مرحله سوم: تهیه حلوا زرد شیرازی

در ادامه باید روغن مایع را اضافه کنید و بعد هم بزنید تا مواد بکدست شود. مجدد مواد را هم بزنید و زمانی که حلوا به غلظت رسید حلوا زرد شیرازی تهیه شده است و می توانید داخل بشقاب یا کاسه ریخته و به دلخواه تزیین کنید و برای تزیین می توانید ا زپودر نارگیل یا پسته استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت حلوا زرد شیرازی

  1. تمام مراحل درست کردن حلوا به جز حل شدن شکر با حرارت ملایم باشد چون حرارت زیاد حلوا خراب می شود.
  2. باید مدام و سریع به هم بزنید چون حلوا سریع گلوله می شود.
  3. میزان زردی حلوا به مقدار استفاده زعفران می باشد و حتما زعفران را خوب بسابید و با کمی یخ دم گذاشته تا خوشرنگ شود.
  4. از گلاب با کیفیت استفاده کنید تا عطر حلوا حفظ شود و حتما از آرد برنح مرغوب استفاده کنید و یا می توانید خودتان در منزل آرد برنج تهیه کنید.
  5. بجای روغن می توانید از کره استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
9
دیدگاه