طزر تهیه دسر پاناکوتای انگور 2 رنگ شیک و مجلسی مخصوص تابستان

دسر پاناکوتای انگور

 

دسر ها انواع و اقسام مختلفی دارند و شما می توانید به شکل های مختلف این دسر ها خانگی را آماده کنید. اما این بار قرار است یک دسر دو رنگ خانگی با انگور یا همان پاناکوتا تهیه کنید که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و مخصوص فصل تابستان و شهریور است که انگور به وفور در بازار موجود می باشد. شما می توانید از هر نوع انگوری که دوست دارید این دسر را تهیه کنید و به دلخواه می توانید لایه اول را ساده بریزید و لایه ژله ای را در بالا و در لیوان یا کاسه های تک نفره برای مهمانی ها سرو کنید. این دسر مخصوص مهمانی و مجالس مختلف می باشد که طعم و مزه جدیدی دارد و اگر طعم و مزه انگور را دوست دارید می توانید این دسر جذاب را آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر پاناکوتای انگور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور با نشاسته

 

مواد لازم

شیر۲ لیوان
آرد۲ ق غذا خوری
نشاسته ذرت۲ ق غذا خوری
زرده تخم مرغ۱ عدد
شکر۱/۲ لیوان

مواد لازم لایه دوم

ژله سبز۱ بسته
آب جوش۱ لیوان
انگوربه مقدار دلخواه

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا با نشاسته

 

طرز تهیه دسر پاناکوتای انگور

مرحله اول: تهیه لایه اول

ابتدا باید لایه اول را تهیه کنید برای این کار زرده را از سفیده جدا کنید و داخل یک قابلمه شیر و زرده و نشاسته و آرد و شکر را بریزید و مواد را روی حرارت متوسط رو به کم قرار دهید و هم بزنید تا بوی خامی مواد گرفته شود و اگر مشاهده کردید که آرد یا نشاسته گلوله شده است می توانید از گوشتکوب برقی استفاده کنید و بزنید تا مواد یکدست شود و بعد از این که به غلظت فرنی رسید و حباب های درشت زد باید از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: تهیه لایه دوم

برای تهیه لایه دوم به یک رنگ ژله سبز که می توانید از طعم طالبی یا لیمو انگور سبز استفاده کنید دارید و بعد داخل یک کاسه ریخته و به همراه آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و حالا باید ژله را بن ماری کنید می توانید کاسه را روی بخار یک کتری در حال جوش قرار دهید و هم بزنید تا ذرات ژله حل شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه در مایکروفر قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه دسر پاناکوتا انگور

در ادامه باید لایه اول را داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و ژله خنک شود. انگور مورد نظر را را خرد کنید و روی قسمت سفید قرار دهید و زمانی که ژله خنک شد روی آن بریزید و در یخچال قرار دهید اگر دوست دارید انگور ته نشین باشند و بالا نیایند می توانید ژله را در یخچال قرار دهید تا نیم بند یا مانند سفیده تخم مرغ شود و بعد روی انگور ها بریزید و دسر را برای چند ساعت در یخچال گذاشته و سرو کنید. نوش جان

 

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پاناکوتا با بیسکویت پتی بور

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر پاناکوتای انگور

  1. می توانید برای رنگ سبز بیشتر از رنگ خوراکی استفاده کنید.
  2. دسر را می توانید داخل یک قالب بزرگتر تهیه کنید.
  3. زرده تخم مرغ چون با مواد پخته می شوند اصلا طعم و مزه آن احساس نمی شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پاناکوتا با ژله

از
1
دیدگاه