طرز تهیه ترشی توت فرنگی خوش رنگ خانگی

همانند مربای توت فرنگی که برای خیلی ها خوشمزه ترین نوع مرباست، ترشی توت فرنگی نیز میتواند مزه ای شگفت انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد.

اولین قانون استفاده از توت فرنگی این است که آن را به طور تازه میل کنید. اگر عاشق ترشیجات باشید می توانید توت فرنگی های خود را خوب بشویید و از آن ترشی درست کنید و در فصل های دیگر از طعم آن لذت ببرید.

زمانی که از توت فرنگی برای تهیه مربا، سس ، کمپوت یا سایر موارد استفاده می کنید می توانید طعم شیرین آن را همیشه همراه خود داشته باشید. اما همانطور که گفتیم برخی از افراد عاشق مواد ترش هستند.

ترشی توت فرنگی

خوشبختانه دستور تهیه ترشی از توت فرنگی بسیار ساده و اسان است. کافیست شکر طبیعی و یک و یک دوم پیمانه از سرکه محبوب خود را با هم ترکیب کنید.

یک چهارم پیمانه شکر، دو سوم پیمانه آب و دوقاشق غذاخوری نمک بدان بیفزایید. اجازه دهید روی اجاق بجوشد و سپس توت فرنگی ها را به آن اضافه کنید.

اگر دوست داشتید می توانید توت فرنگی ها را برش دهید اما اینکار لزومی ندارد. آن ها را در ظروف تمیز مربا بریزید و مایع موجود را روی توت فرنگی قرار دهید. شما می توانید این ترکیب را برای یک هفته نگه دارید.

توت فرنگی های ترشی شده طعم بسیار خوبی دارند. می توانید از این توت فرنگی ها در تهیه سالاد و ساندویچ استفاده کنید و کمی پنیر و کراکر را در دستور غذایی خود بگنجانید.

زمانی که مایع به دست آمده را به تنهایی فریز می کنید می توانید از آن یک نوشیدنی خوب تهیه کنید. کمی برگ نعناع، کمی یخ و کمی آب توت فرنگی به ظرف اضافه کنید و آب را بدان بیفزایید. اگر این توت فرنگی ها منجمد شده اند می توانید به عنوان تکه یخ از آن استفاده کنید و بعد از ذوب شدن آن را بنوشید.

همچنین می توانید از این ترکیب برای تهیه اسموتی استفاده کنید و با کره بادام زمینی، موز و سایر موارد میل نمایید. مجبور نیستید برای نگه داشتن توت فرنگی آن را تبدیل به ترشی کنید. شما می توانید آن ها را همانگونه که خریده اید بشویید و در فریزر بگذارید.

طرز تهیه ترشی توت فرنگی خوش رنگ خانگی
4.2 (84%) 20 votes
source : cookinglight

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments