طرز تهیه نان پنیر و سبزی مجلسی و شیک مناسب پذیرایی + آموزش خمیر

طرز تهیه نان پنیر و سبزی

 

نان پنیر و سبزی یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای تهیه یک نان مجلسی می باشد که می توانید برای نذری ها خود یا سفره های زیارت و مهمانی و یا به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کنید زیرا در بین این نان خوشمزه پنیر خامه ای و سبزی خوردن خرد شده قرار داده شده است. شما می توانید نان را به شکل های مختلف بپچید و یک نان مقوی و سالم آماده کنید. شما می توانید این نان را به عنوان صبحانه یا عصرانه و یا تغذیه بچه ها برای مدرسه ها تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان پنیر و سبزی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان پنیر و سبزی

آرد۵۰۰ گرم
شیر ولرم۱ پیمانه
ماست۱/۲ پیمانه
شکر۲ ق سوپ خوری
خمیرمایه۱ ق سوپ خوری
تخم مرغ۱ عدد سفیده برای خمیر و زرده برای رومال
وانیل۱/۴ ق چای خوری
روغن مایع۱/۴ پیمانه
نمک۱/۴ ق چای خوری
کره۲ ق چای خوری
پنیر خامه ای یا کم نمکبه مقدار لازم
سبزی شامل  گشنیز و جعفری و ریحان۳ ق سوپ خوری
کنجدبه مقدار لازم

طرز تهیه نان پنیر و سبزی خوشمزه و سالم با خمیر عالی و نرم

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید خمیر مایه را عمل بیاورید برای این کار مایه خمیر را به همراه ١ ق چ از شکر داخل شیر ولرم ریخته و همزده و کنار  گذاشته تا ۵ دقیقه بمونه و عمل بیاد. دقت کنید شیر باید ولرم باشد تا خمیر بتواند عمل بیاد.

مرحله دوم: هم زدن خمیر

تخم مرغ، وانیل، ماست، شکر باقى مانده و روغن مایع را مخلوط کرده و مایه خمیر عمل آمده را اضافه و همزده و نمک و آرد را ترکیب کرده و به موادمان افزوده و ۱۰دقیقه ورز دهید تا جایى که خمیر لطیفى به دست آید و کاسه را چرب کرده و خمیر را داخل ظرف قرار داده و درِ ظرف را با سلفون بپوشانید و در محیط گرم آشپزخانه به مدت ١ تا ٢ ساعت استراحت دهید، تا خمیر حجمش دو تا ٣ برابر شود و عمل آید.

مرحله سوم: افزودن پنیر و سبزی

خمیر عمل آمده را ۱۰ ثانیه ورز داده و هوا گیری کرده و خمیر را به شکل مستطیل پهن کرده و کره ی به دمای محیط رسیده را روی تمام سطح خمیر آغشته کرده و خمیر را دو لا تا کرده و دوباره کره روی خمیر مالیده و خمیر را دوباره تا کنید و سپس از خمیر چانه هاى ۳۰ گرمى برداشته و گرد کرده و با وردنه پهن کرده و ١ ق چ از ترکیب پنیر و سبزی روی یک طرف خمیر گذاشته و طرف دیگر خمیر را با کاتر برش زده و خمیر را از سمتی که پنیر هست،رول کرده (مطابق تصویر)و در سینى چرب شده قرار داده و روى خمیرها را با یک دستمال تمیز سبک بپوشانید تا به مدت ٢٠ دقیقه استراحت دوم دهید.

مرحله چهارم: پخت نان پنیر و سبزی

وقتی خمیر مجدد پف کرد روی خمیر را با زرده رومال کنید و به دلخواه کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا نان پخته شود و بعد گریل را روشن کنید تا سطح نان نیز طلایی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان پنیر و سبزی شیک و خوشمزه و سالم

  1. می توانید برای ترکیب داخل خمیر از هر نوع مربا یا شکلاتی که دوست دارید استفاده کنید.
  2. می توانید خمیر را به شکل گرد ساده شکل دهید.
  3. برای این که خمیر نرمی داشته باشید بهتر است یک کاسه آب داخل فر قرار دهید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه