طرز تهیه دمنوش به لیمو خانگی به 4 روش با بهارنارنج و دارچین و گل گاو زبان

طرز تهیه دمنوش به لیمو

یک دمنوش فوق العاده مقوی و پر خاصیت است که می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید و از خواص خوب آن استفاده کنید. شما می توانید این دمنوش را به تنهایی تهیه کنید و یا می توانید با گیاهان دیگر مخلوط کنید تا از خواص بیشتری بهرمند شوید. اما به لیمو که هم به صورت تازه و هم خشک وجود دارد. یک گیاه فوق العاده معطر که بوی خوشایند ای دارد و به متعلق به تیره شاه پسند است. رنگ آن سبز مات است و کمی تند و تلخ است. این گیاه خوش عطر بویی فوق العاده دارد در حدی که اگر به گیاه تازه آن دست بزنید و بوی لیمو از آن خارج شود. اما به لیمو در شمال ایران نیز کشت می شود و به طرز شگفت آوری آرامبخش است و باعث تسکین اعصاب می شود. اما دمنوش به لیمو برای کسانی که تپش قلب، آرام بخش، خواب آور، ضد تشنج، ادار آور، تقویت کننده معده، ضد آسم است. شما می توانید به لیمو را با چای خود نیز مخلوط کنید زیرا این ترکیب یکی از مفید ها می باشد و طعم فوق العاده ای به خود می گیرد. به لیمو در صنعت عطر و ادکلن نیز بسیار پر کاربرد است. اما دم کردن این دمنوش در رفع پر خوری عصبی بسیار موثر است. امروز در پارسی دی طرز تهیه دمنوش به لیمو با بهارنارنج، دارچین، گل گاو زبان آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

به لیمو خشک۲ ق غذا خوری
آب۲ الی ۳ پیمانه
نباتبه مقدار لازم
زعفراننوک ق چای خوری

طرز تهیه دمنوش به لیمو

1مرحله اول: مخلوط کردن مواد

شما می توانید از به لیمو تازه یا خشک شده استفاده کنید. آب را ابتدا جوش بیاورید. سپس داخل قوری یا فرنچ پرس و یا لیوان دمنوش ریخته و به آن به لیمو و آب و زعفران را اضافه کنید.

2مرحله دوم: تهیه دمنوش به لیمو

درب قوری یا فرنچ پرس را قرار دهید و برای نیم ساعت صبر کنید تا دمنوش دم بکشد. سپس برای سرو نبات داخل آن قرار دهید تا شیرین شود.

3مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آب را داخل کتری ریخته تا به جوش بیاید. سپس داخل قوری چوب دارچین لوله ای یا شکسته را ریخته و به لیمو را اضافه کنید و آب را روی مواد بریزید.

دستور تهیه دمنوش به لیمو و بهارنارنج

طرز تهیه دمنوش به لیمو

مواد لازم دمنوش به لیمو با بهارنارنج

به لیمو۲ ق غذا خوری
بهارنارنج۱ ق غذا خوری
آب۲ پیمانه
نبات یا استوایابه مقدار لازم

طرز تهیه دمنوش به لیمو و بهارنارنج

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آب را جوش بیاورید. برای دم کردن این دمنوش می توانید از قوری پیرکس یا دمنوش ساز استفاده کنید. آب جوش آمده را داخل قوری ریخته و به آن به لیمو و بهارنارنج اضافه کنید و درب قوری را بگذارید.

مرحله دوم: تهیه دمنوش به لیمو و بهار نارنج

برای نیم ساعت صبر کنید تا دمنوش دم بکشد. در انتها داخل لیوان ریخته و با نبات سرو کنید. اگر برگ استوایا استفاده می کنید باید به همراه به لیمو داخل قوری بریزید.

دستور تهیه دمنوش به لیمو با دارچین

طرز تهیه دمنوش به لیمو و دارچین

مواد لازم برای تهیه دمنوش به لیمو و دارچین

به لیمو خشک یا تازه۲ ق غذا خوری
چوب دارچین۱ عدد
آب۲ پیمانه
نبات۱ عدد

طرز تهیه دمنوش به لیمو و دارچین

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آب را داخل کتری ریخته تا به جوش بیاید. سپس داخل قوری چوب دارچین لوله ای یا شکسته را ریخته و به لیمو را اضافه کنید و آب را روی مواد بریزید.

مرحله دوم: تهیه دمنوش به لیمو و دارچین

درب قوری را قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دمنوش دم بکشد. سپس داخل لیوان سرو ریخته و با نبات نوش جان کنید.

دستور تهیه دمنوش به لیمو و گل گاوزبان

طرز تهیه دمنوش به لیمو و گل گاوزبان

مواد لازم برای تهیه دمنوش به لیمو و گل گاوزبان

به لیمو۱ ق غذا خوری
گل گاوزبان۱ ق غذا خوری
آب جوش۲ پیمانه

طرز تهیه دمنوش به لیمو و گل گاوزبان

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آب را جوش بیاورید و داخل قوری یا لیوان دمنوش خود بریزید. داخل لیوان یا قوری گل گاوزبان را به همراه به لیمو بریزید و برای نیم ساعت صبر کنید تا دمنوش دم بکشد. سپس به دلخواه با نبات یا علس میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دمنوش به لیمو و گل گاوزبان

  1. در هر روش می توانید از به لیمو خشک یا تازه استفاده کنید.
  2. می توانید عسل یا نبات یا استوایا به دمنوش خود اضافه کنید.

همچنین ببینید

از
6
دیدگاه