طرز تهیه سیب پخته برای درمان سرفه و سرماخوردگی با دارچین

دستور پخت سیب پخته

طرز تهیه سیب پخته

 

سیب پخته یکی از درمان های خانگی درمان سرفه و سرماخوردگی است که می توانید خیلی راحت این نوشیدنی را با طعم دارچین در خانه تهیه کنید و برای درمان گلو درد استفاده کنید. کسانی که در فصول سرما دچار سرماخوردگی می شوند یکی از بهترین روش های درمان خانگی سیب پخته و تهیه نوشیدنی آن می بشد که شما می توانید خیلی سریع و ساده با سیب زرد آن را تهیه کنید و برای بهبود درمان خود استفاده کنید. سیب پخته علاوه بر سرماخوردگی برای یبوست و لاغری استفاده کرد. خوردن سیب پخته موجب نرم شدن گلو می شود و در نتیجه باعث رفع گرفتگی صدا و در نتیجه بهتر شدن گلو درد می شود. سیب به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و بدن برا در مقابله با بیمارهای مختلف کمک می کند. رنگ زرد در سیب وجود بتاکاروتن را نشان می دهید و زمینه ساز ویتامین A می باشد و برای شادابی پوست و انواع سرطان ها مفید است. امروز در پارسی دی طرز تهیه سیب پخته برای درمان سرماخوردگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سیب پخته برای سرفه و گلو درد

  • سیب زرد ۲ عدد
  • آب ۳ پیمانه
  • چوب دارچین ۲ عدد

طرز تهیه سیب پخته مقوی و مفید برای بدن

مرحله اول: پختن مواد

ابتدا باید ۳ پیمانه آب را داخل یک قابلمه بریزید و بعد سیب را ها را بشورید و ۴ قاچ کنید و بعد دارچین اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید و برای نیم ساعت بگذارید تا سیب ها کاملا پخته و نرم شود و حتما در این زمان چک کنید و اگر آب تمام شد و سیب ها نرم نشده بود مجدد زمان و کمی آب بریزید و بگذارید تا سیب پخته شود.

مرحله دوم: پوره کردن مواد

چوب دارچین را دور بریزید و سیب ها را از آب جدا کنید و روی یک صافی قرار دهید و با پشت قاشق خوب فشار دهید تا فقط پوست سیب داخل صافی بماند و پوره از صافی رد شود. آبی که سیب ها پخته شدند را نیز از صافی رد کنید.

مرحله سوم: تهیه سیب پخته

در ادامه باید پوره را را با آب صاف شده مخلوط کردن و داخل فنجان بریزید و میل کنید. این نوشیدنی برای سرماخوردگی مانند معجزه عمل می کند و برای بهبود آن فوق العاده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سیب پخته مفید برای سرماخوردگی و گلو درد

  1. این نوشیدنی را بهتر است شبی ۱ فنجان قبل از خواب میل کنید تا اثرات فوق العاده آن را مشاهده کنید.
  2. دانه های سیب چون تعداد شون کمه نیازی به گرفتن نیست.
  3. این نوشیدنی را بهتر است تازه تازه تهیه کنید و زمانی که ولرم شد سریع میل کنید و در یخچال قرار ندهید و بعد میل کنید.
  4. می توانید چند تا عناب را نیز از وسط یه دو نیم کنید و بگذارید داخل آب بجوشد و عصاره آن خارج شود.

همچنین ببینید 

طرز تهیه سیب پخته برای درمان سرفه و سرماخوردگی با دارچین
3 (60%) 3 votes