طرز تهیه چای ماسالا با پودر آماده و شیر فوری و خوشمزه به دو روش ساده در خانه

طرز تهیه چای ماسالا با پودر آماده

چای ماسالا با پودر آماده یکی از چای های بسیار مفید و مقوی برای بدن می باشد که دارای طبع گرم است و شاید شما نتوانید به خودتان در منزل این چای را با ادویه های مختلف تهیه کنید و دوست دارید خیلی سریع یک چای ماسالا فوق العاده تهیه کنید که با داشتن چای ماسالا با پودر آماده کار بسیار ساده ی می باشد. هندوستان همیشه جایگاه شگفت انگیز ها بوده است و این کشور با ادویه های خوش عطر و طعم می شناسیم و یکی از دمنوش های که در این کشور ریشه تاریخی و طولانی مدت دارد چای ماسالا می باشد. این چای خواص بسیار زیادی برای بدن دارد و خوردن یک لیوان د رروز می توانید تاثیر بسیار زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشید و بری رفع برخی از بیمارهای بسیار خوبی می باشد. چای هندی ریشه ای پنج هزار ساله در آسیا جنوبی دارد و دمنوشی بوده است که پادشاهان از خواص دارویی و درمانی آن استفاده می کردند. امروز در پارسی دی طرز تهیه چای ماسالا با پودر آماده با شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر چای ماسالا آماده۱ ق غذا خوری
شیر یا آب۱ پیمانه

طرز تهیه چای ماسالا با پودر آماده

1مرحله اول: گرم کردن شیر

ابتدا باید شیر یا آب را بجوشانید. برای این کار شیر را داخل شیرجوش ریخته و بگذارید تا بجوش بیاید و گرم شود. می توانید برای اینکه شیر شما فوم دار باشد به دلخواه داخل فرنچ پرس بریزید کمی اهرم را فشار دهید تا فوم دار شود و بعد چای ماسالا را تهیه کنید.

2مرحله دوم: افزودن پودر

در ادامه پودر چای ماسالا را به شیر یا آب جوش اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند و همان طور که داغ است باید این چای ماسالا را سرو کنید یا می توانید شیر را به همراه پودر داخل شیرجوش از ابتدا بریزید و زمانی که شیر گرم شد از روی حرارت بردارید و سرو کنیدبه دلخواه می توانید چای ماسالا را از صافی عبور دهید.

3مرحله سوم: تهیه چای ماسالا با دستگاه اسپرسو

برای تهیه این چای با دستگاه اسپرسو باید داخل پیچر یا شیرجوش کوچک شیر یا آب را بریزید و پودر چای ماسالا را اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد از قبل دستگاه اسپرسو را روی حالت بخار قرار دهید و بعد از داغ شدن نازل بخار را داخل شیرجوش قرار دهید و بگذارید تا شیر گرم و مواد مخلوط شود و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چای ماسالا با پودر آماده با شیر یا آب به ۲ روش

  1. در هر دو روش گفته شده می توانید از آب استفاده کنید.
  2. این مقدار گفته شده برای ۱ نفر می باشد و شما می توانید بسته به تعداد نفرات تهیه کنید.
  3. چای ماسالا دارای طبع گرم است و در خوردن آن اعتدال به خرج دهید.

همچنین ببینید  

از
8
دیدگاه