چای ماسالا

خاصیت های چای ماسالا

خواص چای ماسالا

چای ماسالا چه خواصی دارد؟

خواص چای ماسالا برای لاغری

در چای ماسالا ترکیباتی وجود دارد که برای جلوگیری از چاقی مفید است، چای ماسالا از جذب کالری در بدن پیشگیری کرده و شما می توانید روزانه سه فنجان چای ماسالا را مصرف کنید چرا که برای آب کردن چربی های شکمی مفید است.

معده و گوارش

چای ماسالا از مواد مختلفی مانند دارچین، زنجبیل و رازیانه تشکیل شده است که این مواد برای معده و هضم بسیار مفید می باشد و باعث تسکین دردهای گوارشی می شود. اگر شما چای ماسالا را به صورت منظم مصرف کنید از نفخ و باد معده رهایی پیدا خواهید کرد. شما بهتر است برای هضم بهتر پس از میل غذاهای سنگین از چای ماسالا استفاده کنید.

کاهش التهاب

چای ماسالا را می توان به شیوه های مختلف درست کرد، در همه ی روش ها زنجبیل در آن وجود دارد که یک ترکیب ضد التهابی قوی محسوب می شود و برای کاهش درد و التهاب مفید است.

سرطان

چای ماسالا به دلیل داشتن زنجبیل و دارچین، خواص ضدسرطانی برای بدن دارد، چای ماسالا دارای آنتی اکسیدان های مفید می باشد که از رشد سلول های سرطانی پیشگیری می کند.

سلامت قلب

چای ماسالا به دلیل خواص خود هورمون استرس در بدن را کاهش می دهد، با کاهش هورمون استرس در بدن بیماری های قلبی عروقی کاهش پیدا می کند. چای ماسالا باعث می شود تا فشار خون کم شده و کلسترول بد خون کاهش پیدا کند. اگر می خواهید عروق خونی خود را ایمن کنید بهتر است از چای ماسالا کمک بگیرید.

دیابت

اگر چای ماسالا را به صورت منظم در رژیم غذایی خود قرار دهید باعث کنترل انسولین و گلوکز خون می شود و علائم بیماری دیابت را کاهش می دهد. دارچین در چای ماسالا یافت می شود که باعث مقاومت انسولین و سطح قند خون ناشتا می شود.

خواص ضد باکتری

چای ماسالا دارای دارچین، میخک و هل می باشد که این مواد دارای خواص ضدباکتریایی برای بدن می باشد و از بروز عفونت جلوگیری می کند. وجود فلفل سیاه در چای ماسالا باعث از بین بردن باکتری های مضر بدن می شود.

قاعدگی و پریود

اگر قبل از قاعدگی چای ماسالا را میل کنید برای آرام بخشی اعصاب و عضله بسیار مفید می باشد و دردهای دوره قاعدگی را به شکل ویژه ای کاهش می دهد.

سرماخوردگی و آنفلوآنزا

همانطور که می دانید چای ماسالا دارای ترکیبات ضد التهابی، ضد قارچی و ضد باکتریایی می باشد و برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا و گرفتگی بینی موثر است. در چای ماسالا دارچین و میخک به مقدار زیاد یافت می شود که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از بیماری های عفونی پیشگیری می کند.

انرژی بخش

چای ماسالا دارای کافئین می باشد که باعث افزایش انرژی بدن می شود. اگر می خواهید در طول روز انرژی کافی برای فعالیت های روزمره را داشته باشید می توانید از چای ماسالا کمک بگیرید.

رفع خستگی

نوشیدن یک فنجان چای ماسالا باعث می شود تا خستگی یک روز کاری سخت از بدت شما خارج شود. تانین موجود در این چای باعث افزایش هوشیاری بدن می شود.

جوانسازی پوست

چای ماسالا می تواند لکه های قرمز پوستی را از بین برده و باعث کاهش آکنه و جوش بر روی صورت شما شود. چرا که دارای خواص ضد التهابی برای بدن می باشد.

رفع سیاهی و پف دور چشم

اگر گردش خون به درستی در پوست صورت شما صورت نگیرد باعث ایجاد پف دور چشم می شود. دارچین و میخک دو ترکیب عالی در چای ماسالا می باشد که باعث صاف و جوان شدن پوست صورت شما می شود.

ضد آفتاب طبیعی

به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی که در چای ماسالا وجود دارد باعث کاهش علائم پیری پوست می شود. اگر می خواهید در برابر نور خورشید در امان باشید بهتر است از چای ماسالا کمک بگیرید.

عوارض جانبی و مضرات چای ماسالا

همانطور که در بالا اشاره شد چای ماسالا دارای کافئین می باشد و اگر این چای را به مقدار زیاد مصرف کنید دچار اضطراب، بی خوابی، میگرن و فشار خون بالا می شوید. چای ماسالا با داروهای مختلف نظیر کوآمیدین، هپارین، کلوپیدوگرل و همچنین داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی تداخل دارد.

از
9
دیدگاه