طرز تهیه پنکیک آمریکایی برای 4 نفر

طرز تهیه پنکیک آمریکایی

 

پنکیک آمریکایی یکی از انواع پنکیک ها می باشد که کمی با پنکیک های ساده متفاوت است. پنکیک آمریکایی یکی از ساده ترین پنکیک ها می باشد که کی توانید با کمترین هزینه و امکانات در منزل آن را آماده کنید و لذت ببریدو. پنکیک آمریکایی یکی از خوشمزه ترین و پر طرفدارترین گزینه ها می باشد که می توانید در وعده صبحانه و عصرانه و یا حتی در کافی شاپ ها و مهمانی ها استفاده کنید. پنکیک آمریکایی را می توانید همانند دیگر پنکیک ها با انواع سس شکلاتی، کاراملی و یا بستنی و مربا و بستنی دلخواه خود سرو کنید. این پنکیک آمریکایی را می توانید با پودر آماده نیز تهیه کنید. تمام مواد لازم به پیمانه گفته شده است که بتوانید به سادگی این پنکیک را تهیه کنید و نیازی به ترازو نیز ندارید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پنکیک آمریکایی بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پنکیک آمریکایی

 • تخم مرغ ۱ عدد
 • آب یا شیر ۱ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
 • آرد ۱ پیمانه
 • شکر ۳ ق غذا خوری
 • عسل ۱ ق غذا خوری
 • کره ۲ ق غذا خوری
 • نمک نوک ۱ پنس
 • مقداری کره یا روغن برای چرب کردن تابه
 • خامه، عسل، مربا، شکلات برای سرو به مقدار لازم

طرز تهیه پنکیک آمریکایی با شیر و آب

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا قبل از شروع آشپزی باید همه مواد را با کمک پیمانه شیرینی پزی و یا یک لیوان دسته و دار اندازه کنید. داخل یک کاسه ابتدا آرد را به همراه بیکینگ پودر و نمک مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. در ظرفی دیگر تخم مرغ را به همراه کره ذوب شده و آب یا شیر بریزید و با همزن دستی بزنید تا مواد از لختگی خارج شود و به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه مواد در حد مخلوط شدن هم بزنید. حالا باید وسط مواد خشک را گود کنید و مواد تخم مرغ را به آن اضافه کنید و با همزن دستی یا چنگال به خوبی هم بزنید تا گلوله های آرد داخل تخم مرغ حل شود.

مرحله سوم: تهیه مایه پنکیک آمریکایی

در انتها به مواد عسل را اضافه کنید و هم بزنید. اگر مواد خیلی گلوله شد می توانید یک بار از صافی رد کنید. حالا باید یک مایه پنکیک نه خیلی شل نه خیلی روان داشته باشید. غلظت باید اندازه ماست باشد. یک تابه را روی حرارت قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت پنکیک آمریکایی

در ادامه با کمک برس آشپزی کف تابه را کمی چرب کنید و با کمک ملاقه مایه پنکیک را داخل تابه بریزید و صبر کنید روی پنکیک حفره های ایجاد شود و بعد با کمک کفگیر برگردانید و بگذارید طرف دیگر نیز پخته شود. سپس پنکیک ها را روی هم بچینید و با عسل یا پودر قند الک شده و میوه دلخواه خود سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پنکیک آمریکایی ساده بدون شیر

 1. می توانید به دلخواه به مواد پودر کاکائو نیز اضافه کنید.
 2. این پنکیک بافت نرم و اسفنجی دارد و بگذارید روی حرارت متوسط تا مغز پخت شود.
 3. تابه را زیاد چرب نکنید وگرنه پنکیک چربی خواهید داشت.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه