طرز تهیه مارمالاد کیوی خانگی بدون ژلاتین خوشمزه برای شیرینی و کیک

دستور پخت مارمالاد کیوی

طرز تهیه مارمالاد کیوی

 

مارمالاد کیوی یکی از انواع مارمالاد ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و شما می توانید در فصل زمستان تا بهار این مارمالاد خوشمزه را تهیه کنید. شما برای تهیه انواع شیرینی و دسر می توانید از این مارمالاد استفاده کنید. حتی شما می توانید این مربا را برای صبحانه و عصرانه همراه با نان تازه مصرف کنید. مارمالاد ها با مربا ها متفاوت هستند زیرا میوه کاملا له می شود و می توانید به دلخواه برای غلیظ شدن و براق شدن ۱ ق غذا خوری ژلاتین اضافه کنید و اگر در دسترس ندارید می توانید حذف کنید. مارمالاد کیوی برای شیرینی مربایی بسیار گزینه مناسبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه مارمالاد کیوی بدون ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مارمالاد کیوی خانگی

 • کیوی ۲ کیلوگرم
 • شکر ۴ پیمانه
 • آب لیموترش تازه ۱/۴ پیمانه
 • آب ۱/۲ پیمانه
 • گلاب ۱ ق غذا خوری

طرز تهیه مارمالاد کیوی بدون ژلاتین

مرحله اول: آماده سازی کیوی

ابتدا کیوی ها را پوست بگیرید و بعد داخل کاسه ریخته و با گوشتکوب برقی بزنید تا له شود. اگر گوشتکوب برقی در اختیار ندارید می توانید کیوی ها را رنده ریز بزنید. آب لیموترش تازه را بگیرید. حتما باید از آبلیمو تازه استفاده کنید زیرا آبلیمو های صنتعی اصلا برای تهیه مارمالاد مناسب نیستند.

مرحله دوم: تهیه شربت

سپس کیوی رنده شده یا میکس شده را داخل قابلمه بریزید و آب و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید تا به جوش بیاید. وقتی کف کرد باید مداوم با قاشق کف روی آن را بگیرید تا مارمالاد شفاف تر شود. بگذارید برای ۲۰ دقیقه این مخلوط بجوشد. حتما حرارت باید ملایم باشد.

مرحله سوم: افزودن شکر

در ادامه شکر را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و برای ۳۰ دقیقه دیگر بگذارید تا بجوشد و غلیظ شود. دقت کنید شکر باید خوب حل شود و در حین هم زدن و جوشیدن کف روی مارمالاد گرفته شود. بعد از ۲۰ دقیقه آبلیموترش تازه را اضافه کنید و زمانی که مارمالاد به غلظت رسید از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه مارمالاد کیوی بدون ژلاتین

صبر کنید تا مارمالاد کاملا خنک شود و بعد داحل شیشه تمیز و بدون چربی بریزید. بهتر است شیشه های که قرار است مارمالاد را داخل آن بریزید برای ۵ دقیقه داخل آبجوش قرار دهید تا استریل شود. این کار به شکرک نزدن و خراب نشدن مارمالاد کمک می کند. بعد از ریختن مارمالاد با یک چاقو تمیز یا کاردک داخل شیشه بزنید و هوای اضافی آن خارج شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مارمالاد کیوی با طعم عالی

 1. این مارمالاد باید در یخچال نگهداری نشود.
 2. می توانید از جوهر لیمو بجای لیموترش استفاده کنید.
 3. گلاب طعم و مزه فوق العاده ای به این مارمالاد می دهد.
 4. می توانید به دلخواه مارمالاد کیوی را با سیب مخلوط کنید.
 5. اگر دوست دارید مارمالاد شما غلظت بیشتری داشته باشد باید ۱ ق غذا خوری ژلاتین استفاده کنید.
 6. صبر کنید تا مارمالاد خنک شود و بعد داخل شیشه بریزید و به دلخواه می توانید آن را کنسرو کنید و در کابینت نگهداری کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه