طرز تهیه مارمالاد گیلاس قرمز و خوشرنگ بدون ژلاتین با ماندگاری بالا

طرز تهیه مارمالاد گیلاس

 

مارمالاد ها انواع مختلفی دارند و شما می توانید با میوه های مختلف آن را تهیه کنید و برای صبحانه یا عصرانه این مارمالاد ها را تهیه کنید و یا می توانید برای انواع کیک ها و شیرینی ها به عنوان تزیین استفاده کنید. مارمالاد گیلاس ماندگاری بسیار خوبی دارد و شما می توانید آن را با ژلاتین و یا بدون آن تهیه کنید افزودن ژلاتین به مارمالاد باعث می شود غلظت آن افزایش پیدا کند و اگر ندارید می توانید حذف کنید و یا از دستور زیر استفاده کنید. شما می توانید از گیلاس صورتی یا سیاه استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مارمالاد گیلاس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گیلاس۱ کیلوگرم
شکر۵۰۰ گرم
ژلاتین به دلخواه۱.۵ ق غذا خوری

طرز تهیه مارمالاد گیلاس

مرحله اول: آماده سازی گیلاس

ابتدا باید گیلاس ها را خوب بشورید و دم آن را بگیرید. حالا با کمک یک نی یا هسته گیر یا با کمک چاقو از وسط به دو نیم کنید و هسته را جدا کنید، چون قرار است در انتها مواد میکس شود اصلا مهم نیست شکل ظاهری آن تغییر کند ولی حتما چک کنید که هسته داخل گیلاس باقی نماند.

مرحله دوم: افزودن شکر

در ادامه باید گیلاس ها را میکس کنید برای این کار می توانید از غذاساز یا گوشتکوب برقی استفاده کنید و بعد گیلاس های میکس شده را داخل قابلمه بریزید و شکر را به صورت لایه به لایه روی آن بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و برای یک روز در یخچال قرار داده و صبر کنید تا شکر آب بی اندازد در این روش اصلا نیازی به افزودن آب نیست زیرا خود مواد آب می اندازند.

مرحله سوم: پخت مواد

در ادامه باید قابلمه را روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا بجوشد و در حین پختن کف روی مارمالاد را مداوم بگیرید تا در انتها خوشرنگ و شفاف تر شود وقتی کاملا غلیظ شد می توانید ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید و اگر دوست ندارید می توانید حذف کنید.

مرحله چهارم: تهیه مارمالاد گیلاس

در ادامه باید تست کنید که مربا به غلظت رسیده یا نه برای این کار با قاشق از مواد بردارید اگر به سختی ریخته شد یعنی غلیظ شده و بعد از سرد شدن نیز غلظت آن بیشتر می شود سپس از روی حرارت بردارید و بعد از خنک شدن داخل ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش حان

فوت و فن های دستور پخت مارمالاد گیلاس

  1. اگر از ژلاتین استفاده کنید بعد از سرد شدن مارمالاد غلیظ تر و سفت می شود.
  2. برای نگهداری طولانی بهتر است موقع استفاده از قاشق خشک و کاملا تمیز استفاده کنید و باقی مانده مارمالاد دوباره به ظرف اصلی بر نگردانید تا کپک نزند.
  3. می توانید با کره سرو کنید و یا برای فیلینگ کیک های خود استفاده کنید.
  4. می توانید بعد از پخت نیز مواد میکس و پوره کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه