طرز تهیه سمبوسه پیتزایی خانگی خوشمزه با پنیر و سیب زمینی

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

یکی از انواع سمبوسه های پر طرفدار و بسیار خوشمزه ایرانی است که به دلیل اینکه موادش شباهت زیادی به پیتزا دارند با نام سمبوسه پیتزایی شناخته می شود. این سمبوسه خوشمزه حاوی سوسیس ، قارچ ، پنیر پیتز و سیب زمینی است.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر سمبوسه پیتزایی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سمبوسه پیتزایی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه سمبوسه پیتزایی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز۱ عدد
قارچ۱۰۰ گرم
سوسیس۲ عدد
پنیر پیتزا۱۰۰ گرم
سیب زمینی۱ عدد
نان لواشبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرزتهیه سمبوسه پیتزایی

1مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و حرارت را کم می کنیم تا روغن داغ شود و سپس سیب زمینی های خرد شده را در روغن داغ شده می ریزیم و تا نرم شوند.

2مرحله دوم: تفت دادن

پیاز را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و سیب زمینی های طلایی شده را در بشقابی می ریزیم و پیازها را در تابه می ریزیم تا نرم شوند. پیازها را نیز در بشقابی که سیب زمینی ها را ریختیم می ریزیم

3مرحله سوم: افزودن سوسیس

و سوسیس ها را خرد می کنیم و در تابه تفت می دهیم و کمی که سرخ شدن در بشقابی می ریزیم.آن وقت قارچ ها را با یک دستمال نمدار تمیز می کنیم و سریع آبکشی می کنیم و خرد می کنیم و در تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا آب قارچ ها تبخیر شود و کمی سرخ شوند،سپس سیب زمینی و پیاز داغ را با سوسیس داخل تابه می میزیم و با قارچ تفت می دهیم و نمک و فلفل سیاه روی مواد می پاشیم و حرارت را خاموش می کنیم. نان لواش ها را به صورت مستطیل برش می دهیم

4مرحله چهارم: تهیه سمبوسه پیتزایی

از طول آن ها و کمی از مواد را در ابتدای نون می ریزیم و بصورتی که مواد در یک مثلث ریخته باشم و بعد کمی پنیر روی مواد می ریزیم و به شکل یک مثلث نان را می پیچیم. در تابه یا قابلمه ای کوچک و گود روغن به حدی می ریزیم که سمبوسه ها در آن شناور باشندو روی حرارت کم می گذاریم تا به مرور زمان داغ شود و سمبوسه را در آن قرار می دهیم تا سرخ شود و بعد بر می گردانیم تا اگر طرف دیگر سمبوسه سرخ نشده بود سرخ شود.سمبوسه های آماده شده را در بشقابی می گذاریم  با سس قرمز نوش جان کنید.

فوت فن های دستور تهیه سمبوسه پیتزایی

 1. می توانید به دلخواه از پنیر ورقه ای یا ساده استفاده کنید.
 2. می توانید از انواع سبزیجات دلخواه داخل سمبوسه استفاده کنید.
 3. می توانید داخل سرخ کن بدون روغن نیز این سمبوسه را تهیه کنید.

همچنین ببینید

از
125
دیدگاه

 • سارا ۳ سال پیش

  پنیر پیتزا بعد کجای قضیه بود توی مواد اولیه نوشته

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۳ سال پیش

   پنیر پیتزا را می توانید به دلخواه همراه با مواد سمبوسه داخل نان بگذارید ولی اگه رژیمی دوست دارید قابل حذف است

   پاسخ
 • ... ۲ سال پیش

  برای چسبیدن نون و راحت درست شدن سمبوسه به شکل مثلث از چه چیزی استفاده کنیم که جدا نشه؟

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۲ سال پیش

   بهتره کمی آرد با آب مخلوط کنید تا سپس باقلمو بزنید که مانند چسب عمل کند

   پاسخ