طرز تهیه کوکو استامبولی خوشمزه با سیب زمینی و پنیر پیتزا

طرز تهیه کوکو استانبولی

کوکو استانبولی یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و محبوب ایرانی است که هم از نظر ظاهری هم از نظر مواد با کوکوهای قدیمی ایرانی کمی متفاوت است. این کوکوی خوشمزه با پنیر یتزا ، لوبیا سبز ، سیب زمینی و تخم مرغ تهیه می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کوکو استانبولی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کوکو استانبولی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه کوکو استانبولی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۳ عدد
سیب زمینی۲ عدد
لوبیا سبز پخته۱ پیمانه
پیاز سرخ شده۱ پیمانه
پنیر پیتزا ورقه ای۳ عدد
روغن مایعبه اندازه کافی
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه اندازه کافی

طرز تهیه کوکو استانبولی

1مرحله اول: آماده سازی لوبیا

ابتدا لوبیا سبزها را تمیز می کنیم و آبکشی می کنیم و به اندازه یک بند انگشت روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم و در قابلمه ای قرار می دهیم و تا روی آن آب می ریزیم و روی حرارت متوسط می گذاریم تا پخته شود.

2مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

سپس سیب زمینی ها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته به صورت مکعب های کوچک خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و روی حرارت کم می کذاریم تا به مرور زمان داغ شود و بعد سیب زمینی ها را داخل تابه می ریزیم

3مرحله سوم: مخلوط کردن

تا سرخ شوند و بعد در ظرف می ریزیم و کنار می گذاریم. سیب زمینی ها را در کاسه ای بزرگ می ریزیم و پیاز سرخ شده را به آن اضافه می کنیم و لوبیا سبزهای پخته شده را در آبکش می ریزیم و سپس به مواد داخل کاسه اضافه می کنیمو نمک،فلفل و زردچوبه روی مواد می پاشیم و تخم مرغ ها را جداگانه در پیاله ای می شکنیم و سپس روی مواد می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم تا مایه کوکو یکدستی داشته باشیم. در تابه ای که متناسب با مقداری مایه کوکو باشد روغن می ریزیم

4مرحله چهارم: تهیه کوکو

و حرارت را کم می کنیم تا آرام آرام داغ شود و بعد مایه را یکجا داخل تابه می ریزیم و با کف قاشق روی مایه را صاف می کنیم و ورقه های پنیر پیتزا را روی مایه کوکو می چینیم و درب تابه را می گذاریم تا پنیر آب شود. کوکو استانبولی شما آماده است می توانید آن را با نان نوش جان کنید.

همچنین ببینید

از
9
دیدگاه