طرز تهیه دمپخت میگو زعفرانی ساده، خوشمزه و مجلسی با رب

طرز تهیه دمپخت میگو

 

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه است که می توانید با میگو تهیه کنید اگر طبع تندی دارید این غذا بسیار باب سلیقه شما می باشد البته می توانید فلفل یا ادویه کمتر بریزید ولی طعم این دمپخت با ادویه های تند بسیار دلچسب است شما می توانید میگو ها را مزه دار کنید و سرخ کنید و در انتها موقع سرو روی برنج ها قرار دهید و یا می توانید به همراه پلو دم بگذارید و از هر سایزی میگو به دلخواه می توانید استفاده کنید. میگو کالری کمی دارد و غنی از پروتئین می باشد و افرادی که دچار کم خونی هستند بهتر است میگو را بیشتر در برنامه های غذایی خود داشته باشند. امروز در پارسی دی دمپخت میگو زعفرانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز۱ عدد
میگو۳۰۰ گرم
فلفل دلمه۱ عدد
گوجه فرنگی۳ عدد
رب۱ ق غذا خوری
برنج۳ پیمانه
سرکه سفید۱ ق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
سیر۲ حبه
نمک، ادویه تندروی، فلفل سیاه، پاپریکا، ادویه کاری، زردچوبه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه دمپخت میگو زعفرانی مجلسی

مرحله اول: مرینت کردن میگو

ابتدا باید میگو ها را مزه دار کنیم و برای این کار بعد از شستن میگوها آن ها را داخل یک کاسه ریخته به آن سرکه و کمی زعفران و سیر حلقه شده و ادویه تندروی و ادویه کاری و فلفل و دیگر ادویه ها را بزنید و میگو ها را با ادویه خوب مزه دار کنید.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز

در ادامه برنج را از قبل خیس کنید و کمی نمک اضافه کنید. پیازها را پوست بگیرید و خلالی درشت خرد کنید و داخل قابلمه به همراه کمی روغن تفت دهید تا سبک شود سپس فلفل دلمه را نیز خرد کنید و به پیاز تفت دهید.

مرحله سوم: دم گذاشتن دمپخت

حالا کمی ادویه تندروی و نمک و کاری و پاپریکا و فلفل سیاه اضافه کنید و گوجه ها را که از قبل رنده یا پوره کردید اضافه کنید و به همراه مواد تفت دهید و در انتها رب را اضافه کنید و بگذارید مواد خوب خوش رنگ و بوی خامی رب از بین برود.

مرحله چهارم: تهیه دمپخت میگو

حالا با توجه به اندازه برنج آبجوش داخل قابلمه ریخته و آب برنج خیس خورد را دور بریزید و به آبجوش اضافه کنید و برنح را به صورت کته آماده کنید و بگذارید تا دم بکشد. در تابه ای دیگر کمی کره و روغن ریخته و میگو های مزه دار شده به مدت ۵ الی ۷ دقیقه تفت دهید تا سرخ شود سپس در هنگام سرو دمپخت آن ریخته و میگو را روی دمپخت قرار دهید و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت دمپخت میگو

  1. شما برای مزه دار کردن میگو می توانید از روش خود و یا روش های دیگر استفاده کنید ولی فراموش نکنید کمی ادویه تندوری و فلفل قرمز بزنید.
  2. می توانید میگو سرخ شده را لا به لای دمپخت دم بگذارید.
  3. می توانید از کمی فلفل تند نیز در بین دمپخت میگو و یا به همراه میگو استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه