طرز تهیه بیسکوییت کرم دار خانگی ساده و شکلاتی ترد و خوشمزه

طرز تهیه بیسکوییت کرم دار

یکی از بیسکویت های پرطرفدار در سراسر دنیا می باشد که در مزه ها و طعم های مختلف به صورت ساده و یا کاکائویی با انواع فیلینگ ها و کرم ها تهیه می شود. کلمه بیسکوییت برگرفته از کلمه cuit در زبان فرانسه می باشد و تاریخچه آن به قرون وسطی باز می گردد در قرن ۱۸ و ۱۹ شیوه های تهیه بیسکوییت تغییر پیدا کرد. همیشه بیسکوییت ها برای بچه ها بسیار جذاب می باشند حالا چه بهتر که ما آنها را در منزل تهیه کنیم تا سالم تر باشند. شما می توانید برای تهیه بیسکویت ها از قالب مخصوص استفاده کنید تا طرح ها مختلفی بتوانید بزنید و یا به صورت گرد و با کاتر ساده تهیه کنید. امروز در پارسی دی بیسکوییت کرم دار خانگی ساده و شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کرم

پودر قند۲۰۰ گرم
کره۸۰ گرم
وانیل یا اسانس مورد دلخواه۱/۴ ق چای خوری

مواد لازم

 آرد سفید۲۸۰ گرم
نشاسته ذرت۲۰ گرم
پودر قند۸۰ گرم
روغن مایع۵۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
شکلات تیره۵۰ گرم
عسل۱ ق غذا خوری
بیکینگ پودر۱/۸ ق چای خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری
نمک۱ پنس

طرز تهیه بیسکوییت کرم دار

1مرحله اول: تهیه کرم میانی

کره را به همراه پودر قند و اسانس یا وانیل داخل کاسه ریخته و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید تا کره حجیم و کرم رنگ شود حتما در حین هم زدن دورگیری کنید تا تمام کره هم بخورد و بوی کره از بین برود اگر به بوی کره حساسیت دارید از مارگارین استفاده کنید سپس کرم بدست آمده را داخل یخچال بگذارید.

2مرحله دوم: آماده سازی

شکلات که می توانید از درصد دلخواه استفاده کنید را به روش بن ماری ذوب کنید می توانید از ماکروفر نیز استفاده کنید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود.

3مرحله سوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل و پودر قند با همزن برقی خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها کرم رنگ شود در ادامه به ترتیب روغن مایع و شکلات خنک شده عسل را نیز اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا یکدست شود.

4مرحله چهارم: استراحت خمیر

مخلوط آرد را طی چند مرحله به مواد تخم مرغی اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مانند خمیر شود سپس داخل نایلون قرار داده و به مدت ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید.

5مرحله چهارم: تهیه بیسکوییت کرم دار

خمیر را به قطر ۳ میل پهن کرده و با کاتر دلخواه بزنید و در سینی فر که کاغذ روغنی یا فویل انداخته و با برس چرب کرده اید با کمی فاصله بچینید، سپس در فر گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه بمدت تقریبی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپزید سپس بعد از پخت از فر خارج کنید و بعد از خنک شدن کرم را داخل قیف ریخته و وسط یکی از بیسکوییت ها بگذارید و یکی دیگر را روی آن قرار دهید به همین راحتی بیسکوییت کرم دار ما آماده شد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه بیسکوییت کرم دار خانگی

  1. بعد از خنک شدن کامل، بین بیسکوییت ها کرم بزنید.
  2. بیش از اندازه بیسکوییت ها را داخل فر نگه ندارید.
  3. می توانید از مقداری شکلات کم و به آرد اضافه کنید تا شکلات ساده داشته باشید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه