طرز تهیه خاگینه نارگیلی قالبی با فر و بدون فر

طرز تهیه خاگینه نارگیلی

خاگینه یکی از شیرینی های سنتی ایرانی می باشد که طعم و مزه خوبی دارد و این بار قرار است یکی از خوشمزه ترین خاگینه ها که با پودر نارگیل و عطر و طعم هل و وانیل تهیه می شود به شما یاد دهیم. شما می توانید این خاگینه را داخل فر تهیه کنید تا به صورت قالبی باشد و ظاهر شیکی داشته باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه خاگینه نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

‏‎مواد لازم برای شهد

آب۱ لیوان
شکر۲ لیوان
گلاب۴ ق غذا خوری
آبلیمو۱ ق چای خوری
زعفرانبه مقدار لازم

مواد لازم

تخم مرغ۴ عدد
آرد۱ لیوان
شکر۲ ق غذا خوری
ماست۱/۲ لیوان
روغن مایع۱/۲ لیوان
پودر نارگیل۱ لیوان
وانیل١/٢ ق چای خوری
بکینگ پودر۱ ق مربا خوری
پودر هل۱/۲ ق مربا خوری

طرز تهیه خاگینه نارگیلی

1مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا باید شهد را تهیه کنید برای این کار آب و شکر را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا مواد مخلوط شود و شکر کم کم حل شود و شهد قوام پیدا کند آبلیمو و گلاب و زعفران اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی حرارت قرار دهید تا خنک شود.

2مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر و پودر هل به مدت ۴ الی ۵ دقیقه با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود و بعد ماست و روغن را به ترتیب اضافه کنید و به افزودن هر کدام ۱ دقیقه هم بزنید.

3مرحله سوم: تهیه مایه خاگینه

در ادامه کمی کمی زعفران نیز برای خوشرنگ شدن اضافه کنید و بعد ترکیب آرد و بیکینگ پودر را که از قبل باهم الک کرده و به مواد اضافه کنید و بعد پودر نارگیل را اضافه کنید و بالیسک هم بزنید تا مواد به صورت یکدست مخلوط شود.

4مرحله چهارم: پخت خاگینه نارگیل در فر

یک قالب بردارید و کمی چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه خارج شود و بعد داخل فر به مدت ۳۰ الی ۲۵ با دمای ۱۸۵ درجه قرار دهید و بگذارید و بعد شهد ولرم رو به خنک را روی خاگینه داغ بریزید و تا کاملا جذب شود و بعد داخل بشقاب سرو قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خاگینه نارگیلی

  1. برای پخت در فر برقی دما را روی ۱۷۵ درجه تنظیم کنید.
  2. می توانید این خاگینه را داخل تابه نیز تهیه کنید و بهتر است از شعله پخش کن برای پخت یکنواخت استفاده کنید.
  3. دقت کنید برای جذب شربت باید خاگینه داغ و شربت ولرم باشد و اگر شربت داغ باشد باعث خمیری شدن خاگینه می شود و اگر سرد باشد جذب آن نمی شود.
  4. از پودر نارگیل چرب و مرغوب استفاده کنید و به دلخواه می توانید آسیاب کنید تا ریز تر شود.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه