طرز تهیه کیک با پودر ژله دلخواه جدید و خوش طعم در فر و قابلمه

طرز تهیه کیک با پودر ژله

 

تهیه انواع کیک در خانه کار بسیار دلچسبی می باشد و شما می توانید این کیک را با پودر ژله دلخواه در خانه تهیه کنید. شاید برای جالب باشد که بتوانید با پودر ژله یک کیک عالی با طعم و اسانس ژله آن تهیه کنید. این کیک را می توانید با فر و یا بدون فر تهیه کنید و برای بدون فر می توانید می توانید از قابلمه و شعله پخش کن استفاده کنید یا فر دست ساز تهیه کنید که در انتها به شما یاد داده خواهد شد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک با پودر ژله را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک خیس شکلانی

 

مواد لازم

تخم مرغ۴ عدد
شکر۱ لیوان
روغن مایع۳/۴ لیوان
آرد سفید۲.۵ لیوان
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
پودر ژله۱ بسته
وانیلنوک ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک هویج

 

طرز تهیه کیک با پودر ژله

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید هم مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه شکر بزنید تا کشدار و روشن شود سپس وانیل را اضافه کنید و هم بزنید و در طول هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود سپس شیر یا آب را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه باید روغن را اضافه کنید و همزن کنار قرار دهید و آرد و بیکینگ پودر الک شده را اضافه کنید و با قاشق یا لیسک مواد را هم بزنید. سپس پودر ژله را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود و به بسته به رنگ ژله ی که استفاده کردید می توانید چند قطره نیز رنگ خوراکی اضافه کنید تا کیک خوشرنگ تری داشته باشید.

مرحله چهارم: پخت کیک ژله ی

یک قالب ۲۰ سانتی را چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید و در از قبل گرم شده به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید مواد را داخل قابلمه ریخته و سه بار به سطح بکوبید روی شعله پخش کن که از قبل ۱۵ دقیقه گرم کردید بگذارید و برای ۱ ساعت بگذارید با شعله متوسط پخته شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک پرتفالی

 

فوت و فن های دستور پخت کیک با پودر ژله

  1. با سیخ چوبی چک کنید اگر مواد نچسبید یعنی کیک پخته شده است.
  2. برای پخت در فر برقی یا توستر دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  3. اگر از روش بدون فر استفاده می کنید روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید.

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک یزدی

از
1
دیدگاه