طرز تهیه حلوا بدون شربت (شهد) خیلی خوش طعم و فوری در 30 دقیقه

طرز تهیه حلوا بدون شربت

 

تهیه حلوا بدون تهیه شربت کار بسیار راحتی است مخصوصا اگر بافت حلوا کاملا نرم و لطیف باشد به طوری که داخل دهان آب شود. حلوا بدون شهد با طعم و مزه دارچین و هل بسیار گزینه خوبی برای زمان های که وقت کافی برای تهیه حلوا ندارید و می خواهید در کمترین زمان یک حلوای نرم و لطیف داشته باشید. شما می توانید از آرد سفید یا گندم به دلخواه برای تهیه این حلوا استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا بدون شربت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا 

 

مواد لازم

آرد۱ لیوان
شکر۱ لیوان
دارچین۱ ق مربا خوری
روغن مایع۱/۲ لیوان
گلاب۱/۲ لیوان
آب سرد۲ لیوان
زعفران دم کرده۱ ق غذا خوری
پودر هل۱/۲ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: تزیین حلوا

 

طرز تهیه حلوا بدون شهد

مرحله اول: تفت دادن آرد

ابتدا باید آرد مورد نظر را الک کنید و داخل تابه برای ۱۰ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و کمی تغییر رنگ دهد وقتی به این مرحله رسید باید شکر و آب را اضافه کنید و روی حرارت ملایم مداوم هم بزنید تا گلوله نشود.

مرحله دوم: افزودن روغن

در ادامه باید روغن را داخل قابلمه یا شیر جوش کوچک ریخته و زمانی که ذوب شد دارچین را اضافه کنید و برای چند ثانیه هم بزنید تا دارچین داخل روغن باز شود دقت کنید زیاد روی حرارت نگه ندارید وگرنه تلخ می شود سپس روغن و دارچین را به مخلوط فوق اضافه کنید.

مرحله سوم: افزودن گلاب

در ادامه باید گلاب و پودر هل و زعفران دم کرده یا پودر زعفران را اضافه کنید و روی حرارت ملایم باید مداوم هم بزنید تا آب اضافه مواد کشیده شود و کم کم حلوا شروع به جمع شدن کند.

مرحله چهارم: تهیه حلوا بدون شربت

در ادامه وقتی آب اضافه تبخیر شد و حلوا وسط قابلمه جمع شد باید حلوا را گهواره کنید یعنی دو دسته قابلمه را بگیرید و حلوا را به سمت چپ و راست حرکت دهید تا گهواره شود و بعد داخل سینی بریزید و یا می توانید از قالب های سیلیکونی استفاده کنید و به صورت طرح دار داخل دیس بزنید و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زنجبیلی

 

فوت و فن های دستور تهیه حلوا بدون شهد

  1. فرقی نمی کند از چه نوع آردی استفاده می کند.
  2. هرچقدر زمان تفت دادن آرد شما بیشتر باشد رنگ حلوا تیره تر و برعکس می باشد.
  3. حتما آب باید سرد باشد تا به حلوا شوک وارد شود.
  4. اگر می خواهید به صورت قالبی حلوا را تهیه کنید کمی قالب را چرب کنید و در یخچال قرار دهید سپس روی دیس برگردانید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا عربی با شیر خشک

از
1
دیدگاه