طرز تهیه تیرامیسو با طعم نسکافه و موز گردو مخصوص مهمانی و تولد

طرز تهیه تیرامیسو با طعم نسکافه

 

تیرامیسو یک دسر ایتالیایی معروف است که در سراسر جهان مورد علاقه بسیاری از افراد قرار دارد. این دسر اغلب به عنوان “تیرامیسو” شناخته می‌شود، اما تلفظ درست آن “تیرامی‌سو” است. تاریخچه این دسر به دهه ۱۹۶۰ میلادی در ایتالیا برمی‌گردد. تیرامیسو برای اولین بار در منطقه ونتو در شمال ایتالیا به وجود آمد. این دسر به طور کلی به عنوان یک دسر ایتالیایی شناخته می‌شود، اما تاریخ دقیق ظهور آن دقیقا مشخص نیست. تیرامیسو به عنوان یک دسر خوشمزه و غنی در عطر و طعم شهرت دارد و به عنوان یکی از نمایندگان معتبر دسرهای ایتالیایی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود. تیرامیسو هر چقدر بیشتر در یخچال باشد خوشمزه تر می شود. اما این بار قرار است از نسکافه یا همان پورد فوری نسکافه برای تهیه این تیرامیسو استفاده کنید و شما به دلخواه می توانید از بیسکویت لیدی فینگر یا پتی بور استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه تیرامیسو با طعم نسکافه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم

بیسکوییت لیدى فینگر یا پتی بور۱ بسته
خامه ى شیرین شده یا همان خامه ى قنادى۲۰۰ گرم
پنیر خامه اى ماسکارپونه یا لبنه یا ویلی۲۰۰ گرم
پودر نسکافه فوری۱ ساشه
پودر قهوه یا کاکائوبراى تزیین
شکلات چیپسى -گردوى نیمکوب و موز حلقه شدهبه دلخواه براى لابلاى تیرامیسو
پودر شکر۳ ق غذا خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا 

 

طرز تهیه تیرامیسو با طعم نسکافه

مرحله اول: مخلوط کردن نسکافه

ابتدا باید یک ساشه یا دو ساشه براب طعم غالب تر نسکافه را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و کنار قرار دهید تا ورلرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در اداکه خامه ى شیرین را همزده تا فرم بگیرد و پنیر ماسکارپونه یا لبنه یا ویلی (هر کدام را که تونستید پیدا کنید می توانید استفاده کنید) را اضافه کرده و همزده تا یکدست شود در صورت تمایل پودر شکر اضافه کرده و همزده و داخل قیف بریزید نیازی به ماسوره ندارید و می توانید با قیچی برش بزنید.

مرحله سوم: چیدن لایه ها

بیسکوییت پتى بور یا لیدى فینگر را داخل نسکافه و در ظرف دلخواه بچینید می توانید از ظرف پیرکس برای نشان دادن لایه ها استفاده کنید و از خامه و پنیر آماده به کمک قیف یک لایه روى بیسکوییت ها را کاور کرده و موز حلقه شده روى خامه چیده و چیپس شکلاتى و گردوى نیمکوب ریخته و دوباره بیسکوییت ها را داخل نسکافه تا نمناک شوند و یک ردیف چیده و دوباره خامه و همین طور لایه هارا تا اتمام موادمان ادامه دهید و لایه ى بالایى باید ترکیب خامه و پنیر باشد و روی آن را به دلخواه با پودرقهوه ی الک شده تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر عربی با پتی بور

 

فوت و فن های دستور تهیه تیرامسو با طعم نسکافه

  1. می توانید از بیسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی در صورت دلخواه استفاده کنید.
  2. افزودن موز و گردو دلخواه است.
  3. این دسر بهتر است یک شبانه روز در یخچال استراحت کند و بعد سرو کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ساده و سریع یخچالی

از
2
دیدگاه