طرز تهیه شربت سه رنگ تابستانه با خاکشیر و پنیرک بدون رنگ خوراکی

دستور تهیه شربت سه رنگ

طرز تهیه شربت سه رنگ

 

شربت سه رنگ یکی از شربت های بسیار خوشمزه و گوارا تابستانی می باشد که می توانید به سادگی در تابستان و بخصوص ایام ماه مبارک رمضان برای افطاری های خود تهیه کنید. این شربت سه رنگ از سه نوع شربت یا گیاهانی همچون پنیرک و گل گاو زبان تهیه می شود و شما می توانبد به دلخواه از تخم شربتی یا خاکشیر برای تهیه این شربت استفاده کنید. شما می توانید این شربت خنک را برای روز های تابستانی و یا پذیرایی شیک استفاده کنید. روز ها در فصل تابستان روز به روز گرم تر می شود و بدن دچار کمبود آب می شود و به همین دلیل بیشتر افراد سراغ شربت ها و نوشیدنی ها خنک می روند تا باعث رفع عظش شود. شربت های اصیل ایرانی می تواند مهمان تمام روز های گرم در تابستان در خانه های شما باشد. شما می توانید این شربت ها را در لیوان های با ارتفاع بلند تهیه کنید. شربت ها علاوه بر رفع عطش خواص بی شماری دارد. شما می توانید از انواع شربت ها با طعم های مختلف می توانید آن را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طزر تهیه شربت سه رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت سه رنگ (قسمت زعفرانی)

 • شکر ۲ پیمانه
 • آب ۱ پیمانه
 • آبلیموترش تازه ۱ ق چای خوری
 • زعفران دم کرده غلیظ به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه شربت سه رنگ با گل پنیرکی

 • خاکشیر ۳ ق غذا خوری
 • تخم شربتی ۲ ق غذا خوری
 • گل پنیرکی ۳ ق غذا خوری
 • آبلیموترش ۱ ق چای خوری

طرز تهیه شربت سه رنگ با خاکشیر و تخم شربتی برای مهمانی

مرحله اول: تهیه شربت زعفرانی

ابتدا برای تهیه این شربت نیاز به شربت زعفرانی دارد که در این آموزش به شما یاد خواهیم داد. برای این کار شکر را به همراه آب داخل قابلمه بریزید و بدون هم زدن روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و دانه های شکر ذوب شود. سپس وقتی شروع به قل زدن کردن آبلیموترش تازه و زعفران غلیظ را اضافه کنید و بگذارید تا شربت به قوام برسد.

مرحله دوم: آماده سازی خاکشیر و تخم شربتی

در ادامه تخم شربتی را داخل یک کاسه ریخته و کمی آب داغ روی آن بریزید تا آب را به خودش جذب کند و پف کند. خاکشیر را به روش ریگ شوی چندین بار بشورید تا خوب تمیز شود و بعد با کمی آب مخلوط کنید.

مرحله سوم: تهیه شربت سه رنگ مجلسی

در ادامه گل پنیرکی را با کمی آب ولرم حدود ۱ پیمانه داخل کاسه خیس کنید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا خیس بخورد و رنگ بنفش پس دهد و بعد از صافی رد کنید. داخل لیوان های مورد نظر حدود ۱/۳ لیوان شربت زعفرانی بریزید و کمی با آب مخلوط کنید و هم بزنید روی شربت تخم شربتی و بعد کمی خاکشیر بریزید و در انتها باید گل پنیرکی صاف شده را به آرامی اضافی کنید و روی هر لیوان چند قطره آبلیموترش بچکانید تا رنگ بنفش به صورتی تبدیل شود.نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شرب سه رنگ بدون رنگ خوراکی

 1. می توانید بجای شربت زعفران از شربت های مختلف مانند بیدمشک یا گلاب استفاده کنید.
 2. باید قسمت زعفرانی اشباع شود تا تخم شربت های و خاکشیر به لایه ای زیر نروند.
 3. می توانید بجای پنیرکی از گل گاو زبان نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه شربت سه رنگ تابستانه با خاکشیر و پنیرک بدون رنگ خوراکی
3.3 (65%) 4 votes